1. 5. 2024

AM: V sobotu cestujeme do České Lípy

1. 5. 2024

AM: V sobotu cestujeme do České Lípy

V sobotu od 17:00 nastoupí A-mužstvo na stadionu Arsenalu Česká Lípa, v sezóně ČFL zbývá posledních 6 zápasů.

Aktuální sérii tří remíz se pokusíme prolomit zápasem na venkovním hřišti, když se v sobotu od 17:00 hodin utkáme s naším dobrým známým soupeřem, Arsenalem Česká Lípa. Aktuální forma hovoří bohužel v náš neprospěch, neboť domácí do zápasu vstoupí na vlně dvou vítězství a předtím velmi dobrého výkonu v Ústí nad Labem, které se rozhodlo až v samotném závěru utkání. Most aktuálně čelí třem remízovým výsledkům v řadě a ztrátě kontaktu se špičkou soutěže. Česká Lípa zažívá velmi dobrou jarní část a postupně stoupá tabulkou ze spodních příček tabulky, přesto bude mít sobotní utkání pro našeho soupeře záchranářskou příchuť.

Baníkovci po třech posledních remízách částečně vypadli z bojů o nejvyšší příčky soutěže a aktuálně drží čtvrté místo tabulky, avšak v závěru soutěže budou moci situaci ještě zvrátit, neboť narazí na všechny tři soupeře v tabulce nad námi. K vylepšené výchozí pozici pro závěrečné boje sezóny však bude nutné najít ztracenou střeleckou formu. Veřme tomu, že v České Lípě by se toto mohlo podařit, neboť se očekává po delší době otevřený fotbal.

V posledních zápasech jsme si vylámali zuby proti dobře bránicím soupeřům jak v Chlumci nad Cidlinou, tak doma se Sokolem Brozany, v zápasech oba soupeři chtěli především neprohrát a vycházeli hodně ze zatažené obrany. V České Lípě by se toto mohlo pozměnit, neboť domácí by se měli pokusit o domácí vítězství. Větší otevřenost hry by po delší době mohla Baníku paradoxně pomoci. V posledních pěti zápasech jsme kromě Slovanu Liberec B narazili spíše na soupeře, kteří houževnatě bránili, ať už to byly domácí ztráty s Mladou Boleslaví nebo Brozany, anebo venkovní zápasy v Hradci Králové a Chlumci nad Cidlinou.

V posledním zápase se Sokolem Brozany se do sestavy po zranění vrátil Jan Štefko a hned se dostal do klíčové šance zápasu, samostatný nájezd měl zřejmě dotáhnout do kýženého vítězného gólu, bohužel nepovedlo se. Pro Mostecký deník k tomu levonohý křídelník po remízovém zápase uvedl, že nás "trošku opustila kvalita v zakončení, a i ve standardních situacích, kterými jsme si některé zápasy dokázali dříve pomoct a zápasy vyhrát."

Arsenal Česká Lípa v posledních zápasech zabodoval, zle potrápil favorita souteže FK Ústí nad Labem (prohra 1:3) a následně zvítězil doma s FK Pardubicemi 3:1 a naposledy minulý víkend v Živanicích 2:0. V obou posledních zápasech se trefil ex-varnsdorfský útočník Matěj Šimon. S osmi brankami jde o nejlepšího střelce týmu v sezóně. Po zranění již do sestavy pravidelně naskakuje také další elitní útočník David Halbich.

V podzimním vzájemném utkání jsme na našem stadionu zvítězili 2:0 po brankách Radka Cibulky a Jindry Novotného, obě branky padly v úvodní dvacetiminutovce.

FK Arsenal Česká Lípa - FK Baník Most-Souš
sobota 4.5.2024, výkop 17:00