Mládež

Mládež
30. 4. 2024

Memoriál Josefa Šurala vyhrál ve středu na Souši Pražský výběr

Ve sváteční středu 1.5.2024 proběhl v areálu na Souši semifinálový turnaj krajských mladších dorostenců. Na Souši se v rámci Memoriálu Josefu Šurala utkaly výběry krajů Ústeckého, Pražského a Karlovarského. Vítězem se stal po dvou vítězstvích výběr pražského PFS.

Vzpomínka na mladého reprezentanta, odchovance Zborojovky Brno a někdejšího hráče Liberce a Sparty Josefa Šurala, který tragicky zahynul během zahraničního angažmá v tureckém Alanysporu má formu celostátního turnaje krajských výběrů úrovně mladších dorostenců. Turnaj je určen pro hráče, kteří působí nejvýše v krajských soutěžích, přesto získávají možnost reprezentovat svůj kraj.

Od konce dubna do června začíná v celé republice nadstavbová část turnajů mladších dorostenců U17 hrajících v klubech do úrovně krajského přeboru. Soutěž začíná nejdříve na úrovni jednotlivých krajů, kde se v krajských kolech organizují kempy a turnaje, ze kterých se pak vytvářejí reprezentace jednotlivých krajských fotbalových svazů. Turnaj je v nadstavbové části rozdělen na tři fáze, když se nejprve hraje regionálně pět turnajů se třemi účastníky v základním kole. Z těchto turnajů vzejde 8 nejlepších týmů, kteří hrají 2 semifinálové turnaje, odkud pak první dva týmy postupují do celorepublikového finále, kde se hraje systémem každý s každým.
V Ústeckém kraji se hrálo 17. dubna v Roudnici nad Labem krajské finále, ze kterého okresní grassroots trenéři mládeže vybírali nejlepší hráče pro reprezentaci Ústeckého KFS. S výběrem hráčů byla spojená určitá komplikace, když v termínu konání nadstavbového turnaje v Mostě 1.5. se hrálo také vložené kolo krajského přeboru dorostenců. Přesto se podařilo nominovat do týmu ÚKFS kvalitních 18 hráčů, kteří se na turnaji v Mostě, areálu Souš střetli o postup do semifinále s výběry Pražského FS a Karlovarského KFS. Turnaj základního kola v Mostě suverénně ovládli hráči výběru PFS, kteří neztratili ano bod a nedostali ani jedinou branku! Zajistili si tak postup do semifinálového turnaje. V souboji o 2. místo přehráli hráči našeho výběru hráče z Karlovarského kraje zejména výbornému výkonu v 1. poločase a zajistili si tak 2. místo, které při shodě náhod může také znamenat postup do semifinálového turnaje.
Rozlosování a výsledky utkání turnaje v Mostě:
Ústecký KFS – Pražský FS 0:4 (0:3)
12:15 Pražský FS – Karlovarský KFS 4:0 (1:0)
13:45 Karlovarský KFS – Ústecký KFS 1:4 (0:4), branky výběru ÚKFS dali Matěj Cimr 2, Oliver Vagel 1 a František Cina 1.

Pořadí turnaje v Mostě:
1. Výběr Pražského PFS 6 bodů, 8:0
2. Výběr Ústeckého KFS 3 body, 4:5
3. Výběr Karlovarského KFS 0 bodů, 1:8

Výběr Ústeckého KFS reprezentovali: Michal Ježek (TJ Proboštov), Alexandr Kadeřábek- Vincent Národa (oba SK Černovice), Petr Abrt (FK Varnsdorf), Jiří Mikloš, Lukáš Novák (oba FK Bílina), David Bartoň (Tatran Kadaň), Samuel Bodnár (SK Ervěnice-Jirkov), Kryštof Turek (Tatran Podbořany), Jan Morgese (Slovan Chabařovice), Oliver Vagel (Baník Modlany), Marek Efler (SK Liběšice), Renáto Calvitti (SK Šluknov), Matěj Cimr (Havran Kryry), Marco Kálna (Junior Teplice), Lukáš Ječný, Erik Wild (oba Sokol Srbice), František Cina (FK Rumburk).
Trenéry byli Marek Břečka a Rostislav Salák.

Turnaj v Mostě řídila trojice rozhodčích Dušan Lepeš, Václav Píbl a Karel Pácl.
Poděkování patří vedení FK Baníku Most-Souš za jejich vstřícnost, když turnaj se odehrál na kvalitním trávníku hlavního hřiště areálu Souše!