30. 4. 2024

Okresní finále McDonald´s Cupu vyhrála ZŠ Jakuba Arbesa

Klub
30. 4. 2024

Letošní McDonald´s Cup odehrál své okresní finále 4. a 5. tříd ve čtvrtek na Souši. ZŠ Jakuba Arbesa postoupila do krajského finále v Teplicích ve starší i v mladší kategorii.

Minulý čtvrtek v kategorii 1. - 3. tříd byla vítězná ZŠ Jakuba Arbesa, když ve finále porazila Hotní Jiřetín, tento čtvrtek v kategorii 4. a. tříd se ZŠ Jakuba Arbesa radovala opět, ve finále tentokrát přehrála ZŠ Okružní.

Někdejší fotbalová škola ZŠ Zdeňka Štěpánka byla vítězná minulý rok, tentokrát se však v obou kategoriích musela sklonit před 7. ZŠ Jakuba Arbesa. Velmi dobrý turnaj odehrála i ZŠ Okružní, která vítězila ve všech zápasech a narazila až ve finále. Překvapením byla ZŠ Zlatnická, která v základních i nadstavbových skupinách dokázala zamíchat kartami, nakonec však skončila na 5. místě. 10. ZŠ Zdeňka Štěpánka skončila letos třetí.

Krajské finále, ve kterém náš okres bude reprezentovat vítěz, tedy ZŠ Jakuba Arbesa, proběhne v pondělí 20. května V Teplicích, v areálu Stínadel. Celostátní finále letos organizuje Hradec Králové. V roce 2022 se právě žáci mostecké školy Jakuba Arbesa dokázali v celkorajském finále kvalifikovat až na závěrečný turnaj. Třeba se jim podobně povede i letos.