30. 4. 2024

U14: První jarní porážka přišla od favorizované Dukly Praha

Mládež
30. 4. 2024

Žákovské výběry U15 a U14 se o víkendu utkaly dvakrát s lídrem tabulky žákovské divize, starší U15 prohrála s Duklou Praha 1:4, mladší U14 poté se stejným soupeřem 0:4.

Starší žáci U15 v zápase s Duklou bohužel brzy prohrávali, když hned ve 4. minutě otevřel skóre Matyáš Korbel. Baníkovci však dokázali záhy srovnat stav, když se trefil Jirka Kříž. Úvodní tlak favorita soutěže jsme však skutečně neustáli bohužel v první desetiminutovce inkasovali ještě jednou. Dukla po dvaceti minutách hry přidala třetí branku a chvíli před přestávkou mostecké naděje definitivně zvadly po smolné brance ze standardky. Ve druhém poločase se intenzita zápasu snížila a Most se dokázal vrátit do zápasu. něklik vydařených kombinací jsme bohužel nedotáhli do gólu ačkoliv Aleš Kusek byl dvakrát v nadějných šancích. Kombinačně jsme se Dukle ve středu hřiště začali mírně vyrovnávat, ale přechod do poslední třetiny hřiště a vytváření šancí se mosteckým klukům po celý zápas dařil méně.

FK Baník Most-Souš U15 - Dukla Praha U15 1:4 (1:4)
Sestava Mostu:
Loos - Žák Tomas (55. Procházka), Pašek, Terynek Tad., Mareš (40. Sklenář) - Krovak (68. Pavelec), Svítek (60. Hostaša), Rusník - Kříž (40. Paulovič), Kusek (68. Novotný), Saifrt

V utkání mladších U14 šla Dukla rovněž brzy do vedení brankou Patery ve 4. minutě, ale zápas byl defenitivně rozhodnut až po změně stran, kdy v 55. minutě zvýšil Dejdar už na 3:0. Most se po celkové čtyřbrankové prohře připsal první jarní porážku a i nadále s náskokem 7 bodů udržuje postavení na druhém místě tabulky právě za Duklou Praha.

Trenér Michal Nguyen utkání zhodnotil následovně: "Utkání ovlivnil brzký inkasovaný gól, myslím si že ale aspoň v prvním poločase jsme byli vyrovaným soupeřem, po třetí brance v druhé půli už se pak Dukla dokázala více prosazovat svoji hrou. Pro nás je utkání velké poučení, takovéto zápasy bychom chtěli hrát častěji."

FK Baník Most-Souš U14 - FK Dukla Praha 0:4 (0:2)
Branky: 4. Patera, 23. Hnilička, 55. Dejdar, 63. Kasl
Sestava Mostu: Kraus Adam - Vorlíček, Pacák (66. Malkus), Štěpánek, Cichý (60. Jakoubek), Škanta, Miler, Reiss (60. Terynek Tob.), Kuruc, Oračko (60. Kraus Michal), Vaňous (66. Mihok)