Žáci U12

Žáci U12
18. 3. 2022

Dynamo Dresden, Chemnitzer FC, FK Teplice a Most se v neděli utkají na Souši

Žáci U12 v neděli na Souši v tzv. bleskovém turnaji vyzvou na zteč německé kluby a naše české kolegy FK Teplice a FK Mladá Boleslav. V Mostě tak proběhne první kolo evropské Mini Ligy, která ve formátu tenisového Grand Slamu procestuje postupně jednotlivé účastníky.

Každý klub uspořádá na jaře jeden bleskový turnaj. Na poslední chvíli vzdal účast ústecký klub FK Ústí nad Labem, který se zalekl síly soupeřů a požádal o delší čas na tréninkovou přípravu.

Favoritem nedělního úvodníku po odstoupení Army tak zůstává Chemnitzer FC, který na českém území v turnaji zatím neprohrál. Očekávané derby s Dynamem Dresden může přinést i vlnu emocí, které do fotbalu jistě patří. Správce areálu na Souši Pavel Jíra je připraven na všechno a dle jeho slov ho jen tak něco nevyvede z míry.

Nedělní turnaj bude moci poprvé využít znovu-otevřené restaurace v areálu Souš, jejíž otevření je netrpělivě očekáváno už při sobotním zápase A-mužstva. Někteří hráči staré gardy se již ve čtvrtek s půllitry řadili do fronty před dveře restaurace. Ty však náporu odolaly a zůstaly prozatím ještě zavřené.

Turnaj začne žluto-černým šlágrem a zápasem FK Teplice a Dynama Dresden. Hlavní pořadatel akce Ladislav Rameš však ihned opravuje, že se bude hrát až na třech hřištích zároveň. To znamená, že na úvod budou rozehrány i zápasy FK Mladá Boleslav - Chemnitzer FC a Football Talen Academy (FTA) proti Mostu. Počet hřišt pro nedělní turnaj vyvolal velké vrásky na čele trenéra B-mužstva Jiřího Lovíška, jehož B-tým nastoupí v neděli odpoledne (15:00) na soušské trávě proti Jiskře Modrá. Dle jeho slov tak na turnaji bude fandit ofenzivnímu fotbalu a také, aby kluci přiliš neponičili hřiště. B-mužstvo si totiž potrpí na přesný kombinační fotbal a kvalita hřiště je pro jeho výkon zcela klíčová.

Při rozlosování si Most ponechal německé soupeře až na závěr zápasového programu. Hodlá tak rázně promluvit do konečného pořadí. Po utkání s Dynamem Dresden nastoupí v posledním kole zápasů proti Chemmitzeru FC. Odborníci očekávají, že by tento zápas mohl být dokonce malým finále celého turnaje.

Program družstva Baníku Most-Souš na mosteckém Grand Slamu
10:00 vs. Football Talent Academy Praha (FTA)
10:30 vs. FK Mladá Boleslav
11:00 vs. SG Dynamo Dresden
11:30 vs. FK Teplice
12:00 vs. Chemnitzer FC
Trenér Rameš připouští, že cokoliv kromě vítězství v turnaji bude jasný neúspěch.