Mládež

Mládež
16. 5. 2022

Mostecká 7. ZŠ vyhrála krajské finále McDonald´s Cupu

Kluci ze Základní školy Jakuba Arbese vyhráli prestižní krajské finále 4.-5. tříd McDonald´s Cupu a postoupili do celostátního finále, které se hraje 31.5. a 1.6. v AGC Aréně v Teplicích.

Základ týmu 7. ZŠ tvořili kluci našeho klubu, konkrétně kategorií U12 a U11 a dařilo se jim parádně. Během krajského finále hraného tradičně v areálu FK Teplice nenašli ani jednoho přemožitele. Ve finále pak porazili teplickou ZŠ Bílá cesta 3:1. Kryštof Král z U11 se s 8 góly stal i nejlepším střelcem turnaje.
V základní skupině se klukům podařilo vyhrát na favoritem turnaje, teplickou ZŠ Edisonova, tesně 3:2. S dalšími soupeři ve skupině, kterými byli děčínská ZŠ Kamenická a lovosická ZŠ Antonína Baráka si poradili vyšším rozdílem. V semifinále mostecké Arbesovka narazila na chomutovskou ZŠ Duhová cesta a zvítězila jasně 6:1. Do finále se probojovala i druhá teplická škola, ZŠ Bílá cesta, se kterou si naši kluci poradili, jak už bylo zmíněno, výsledkem 3:1. Teplice byly na krajském finále zastoupeny dvěma školami, nepoď pořadatelská ZŠ Edisonova má automatické právo na účast. Stejně tak v republikovém finále.

Mladší kategorie 1.-3. tříd na krajském finále rovněž uspěla. Kluci rovněž ze ZŠ J. Arbese tvořeni převážně přípravkou U10 prošli základní skupinou bez ztráty bodu. Teplickou ZŠ Buzulucká zvládli výsledkem 3:2, ústeckou ZŠ Hlavní jasně 5:1 a rumburskou ZŠ U nemocnice těsně výsledkem 5:4. Bohužel v semifinále jsme si vylámali zuby na pořadatelské teplické škole ŽS Edisonova, se kterou kluci vypadli po těsném výsledku 1:2. V následném zápase o 3. místo jsme bohužel došli k porážce i ZŠ z Rumburka, která nám tak oplatila výsledek ze základní skupiny.

Konečné umístění McDonald´s Cup krajské finále (starší)
1. ZŠ J. Arbese, Most
2. ZŠ Bílá cesta, Teplice
3. ZŠ A. Baráka, Lovosice