21. 8. 2022

První domácí představení nám nevyšlo, s Brozany jsme prohráli těsně 1:2

A-tým
21. 8. 2022

Mostecké A-mužstvo se v ČFL poprvé představilo na domácím hřišti, na favorizovaný Sokol Brozany však nestačilo a prohrálo zaslouženě, sice hodně smolným gólem.

Sokol Brozany působí v ČFL pravidelně od roku 2017 a vybudoval velmi solidní kádr, který v minulé sezóně vybojoval páté místo s pouze desetibodovým odstupem na vítězné SK Zápy. Čekal nás tedy vyspělý soupeř v sestavě se 4 hráči, kteří mají zkušenost s nejvyšší českou soutěží - 1. ligou. Možná zbytečný respekt ze strany Mostu v prvním poločase přepustil střed hřiště soupeři a jako domácí tým jsme se většinu uvodního dějství přeci jen více bránili. Díky důslednému obrannému valu jsme však většinu ofenzivních akcí soupeře dokázali eliminovat, neboť přeci jen do vyložených gólových příležitostí se soupeř nedostával, ačkoliv měl výraznou územní převahu.

Ubránit se nám však nepodařilo v úvodu skoro nevinnou akci ve 21. minutě, Soungole si vyměnil míč u strany s Davidem Schettlem, který poslal míč do vápna Tichému, ten předal před bránu nabíhajícímu volnému Dominiku Šupovi a ten zblízka prostřelil našeho brankáře Nejedlého.

Most se spoléhal povětšinou na brejkové situace, hře zálohy jistě pomohl návrat Petra Glasera, Jan Štefko s Jindrou Novotným měli několik nadějných průniků, ale zejména hrot Jindra Novotný působil vepředu hodně osamoceným dojmem, ačkoliv svedl množství i vítězných soubojů se svým strážcem Karlem Hasilem. Útočné akce Mostu však končily množstvím rohových kopů nebo standardních situací po faulech. Počet osobních soubojů na mokrém hřišti převyšoval prozatímní průměr a hrálo se spíše bojovné utkání, čemuž přispíval i těžký deštivý terén.

Po změně stran se výkon Mostu začínal zvedat. Místy dokázal získat i územní převahu díky sérii rohů nebo standardek. Počet nadějných skrumáží ve vápně soupeře narůstal. A v 65. minutě přeci jen přišla jiskra naděje v podobě vyrovnání na 1:1. Dominik Bína s Honzou Štefkem vybojovali skoro až dva rohy po sobě, už třetí odvrácený míč vracel do vápna Petr Glaser, kde jej Rudolf Novák v akrobatické a obětavé pozici dostal do sítě. Vyrovnání díky vyhraným soubojům ve vápně soupeře skutečně nalilo energii do pro nás těžkého zápasu. Počet vítězných soubojů se následně diametrálně zvedl. Nutno podotknout, že právě Ruda Novák, mladý stoper Mostu, ukázal cestu v podobě ostrých vstupů do soubojů, ve kterých se skutečně jiskřilo a ze kterých začal vycházet vítězně. Most začal ztrácet ostych, jakoby pochopil, že musí přitlačit a vyrovnat se fyzicky a silově náročnější souteži.

Bohužel utkání rozhodl hodně smolný, skoro až nezasloužený gól, rychle rozehraná standardka na půlící čáře v 75. minutě. Brozanský Marek Krátký si ani nepřipravoval míč, tak jak se zastavil, tak jej napálil na mosteckou branku a pohotový, překvapivý a přesný padáček překvapil všechny včetně brankáře Nejedlého, který ani v akrobatické pozici neštěstí neodvrátil.

V závěru zápasu už Brozanští využili větší porci zkušeností a utkání dohráli bez větších problému. Most už si trvalejší tlak nevytvořil, ačkoliv několik skrumáži ještě po vyrovnání volalo, ale bylo to spíš planá naděje. Brozanská obrana už působila opět konsolidovaně a v klidu zápas dohrála.

FK Baník Most-Souš - SK Sokol Brozany 1:2 (0:1)