18. 9. 2022

V zápase s FK Ústí n/L jsme dlouho vedli, nakonec však prohráli 1:3

A-tým
18. 9. 2022

Baník Most-Souš prohrál v utkání s FK Ústí nad Labem 1:3, ačkoliv po půli držel nadějné vedení 1:0, které bylo podpořeno i aktivní hrou s dostatkem střeleckých příležitostí. Ve druhém poločase bohužel rozhodla individuální kvalita hráčů FK Ústí nad Labem, kteří v posledních 20 minutách dokázali zápas otočit.

Most v důležitém utkání po slabém vstupu do sezóny toužil naplno bodovat v regionálním derby proti FK Ústí nad Labem. Kluby se naposledy střetly v mistrovském utkání v sezóně 2014/2015 ještě ve 2. lize, kdy na podzim zvítězil Most v Ústí a na jaře naopak Ústí vyhrálo v Mostě. Tentokrát byl jasným favoritem aktuálně vedoucí celek třetiligové tabulky FK Ústí nad Labem, naopak Most po špatném vstupu figuruje na posledním místě s jediným bodem získaným v posledním domácím utkání proti Mladé Boleslavi B.

Úvod zápasu a celý první poločas vyzněl jednoznačně pro náš Baník Most-Souš, hráči byli aktivní, dobře připravení, motivovaní a v důležitých pasážích zápasu soupeře přehrávali. Hostující trenér Dušan Tesařík dokonce sáhl ke dvěma střídáním v průběhu prvního poločasu. Aktivita Mostu vedla k mnoha průnikům do vápna soupeře, ve 14. minutě byl po kombinaci Kolaříka a Bena Seola uvnitř pokutového území faulován Petr Glaser a samotný hráč následně proměnil pokutový kop. Most vedl 1:0 a využil konečně mírně narostlých křídel, byl nadále lepším týmem. Ve 26. minutě se do jasné střelecké příležitosti po přihrávce Seola dostal Ruda Novák a z úrovně penalty jeho pokus zlikvidoval brankář Plachý. Aktivní byla rovněž levá strana naší sestavy. Vladimír Pátek několikrát postupoval až do vápna soupeře, kde od brankové čáry bohužel nenašel vhodně postaveného spoluhráče. Stejně tak únik Honzy Štefka po levém křídle ve 38. minutě rovněž volal po gólu, situace mohla být vyřešena dřívější přihrávkou.

Bohužel ve druhém poločase se nastavená laťka a úroveň aktivity neudržela. Psychickou výhodu možná uťala akce ústeckého Bendy hned v prvních vteřinách druhého poločasu, na hranici vápna se útočník FK Ústí dokázal uvolnit a prostrčit míč do jasné šance Zaspalovi, kterého naštěstí vychytal skvělým zákrokem brankář Halouska. Obraz hry se však v průběhu druhé půle bohužel začal otáčet. FK Ústí nad Labem přebíralo taktovku a vlivem pocitově snížené aktivity Mostu se jeho klíčoví hráči dostávali mnohem více do hry. Těžké psychické momenty pro mostecký tým, který zatím marně hledá vítěznou mentalitu, průběh druhé půle bohužel poznamenaly. Trest přišel v 63. minutě, gól na 1:1 jsme dostali po rychlé brejkové akci Ústí do nezformované obrany. Zleva odcentroval Cantin a zcela volný nejlepší střelec soutěže David Černý dokázal umístit hlavičku k tyči Halouskovy brány, který na míč bohužel těsně nedosáhl. Nadšení domácích skutečně uvadlo, do útoku přišel namísto Svobody Jindra Novotný, výrazná změna v průběhu zápase se však neudála. FK Ústí zůstávalo nadále již lepším týmem. V 72. minutě jsme inkasovali z velmi nevinné akce. Matthew Cantin vyvážel míč z levé strany hledal komu přihrát a doslova využil zcela volného prostoru pro vstup do našeho vápna, těsně před vybíhajícím Halouskou pak píchnul míč do naší sítě. FK Ústí vedlo 2:1. Frustraci dokonal o dvě minuty později Jaroslav Benda, který ze střední vzdálenosti povedenou střelou k tyči zvýšil na 3:1 a v zásadě rozhodl o osudu utkání, které se posledních 15 minut víceméně dohrávalo. Most si vytvořil ještě příležitosti ke snížení, ale střely Glasera nebo Rjasky bohužel mířily nepřesně nebo neměly potřebnou razanci.

Po velmi nadějné první půli, kdy jsme vedoucí celek tabulky dokázali přehrávat a vytvářet si šance jsme ve druhém poločase nadějně rozehraný zápas bohužel soupeři přenechali.

FK Baník Most-Souš - FK Ústí nad Labem 1:3 (1:0)