Mládež

Mládež
27. 4. 2023

ZŠ Okružní vyhrála okresní finále McDonald´s Cupu

V kategorii mladších, tedy 1.-3. tříd zvítězila ve čtvrtek na Souši ZŠ Okružní a bude reprezentovat náš okres na krajském finále McDonald´s Cupu v Teplicích.

Metodu start cíl použili kluci ze ZŠ Okružní v Mostě při letošním kvalifkačním turnaji McDonald´s Cupu na Souši. Od prvního kola nadělovali často i dvouciferné výsledky a jasně ovládli okresní finále. McDonald´s pořádá ve spolupráci s Asociací školních sportovníh cklubů již 24. ročník slavného turnaje škol. Hraje se ve dvou věkových kategoriích, mladší (1.-3. třídy) a starší (4. a 5. třídy). Tu prvně jmenovanou dnes ovládla poprvé v historii ZŠ Okružní z Mostu.

Sestava úspěšných borců ve svém středu skrývala i borce našeho fotbalového klubu, kterým gratulujeme k postupu a budeme držet palce i při krajském finále v areálu FK Teplice ve středu 17.5.2023. Za vítěznou ZŠ Okružní nastoupili například Tobiáš Hrdlička, Samuel Sivák, Bao Tran, Jan Sloup, Matyáš Veverka nebo Martin Hakl. Hned v prvním zápase vyprovodili ZŠ Horní Jiřetín debalkem 13:2 a v dobré náladě pokračovali i proti 10. ZŠ Zdeňka Štěpánka, ZŠ Zlatnické, ZŠ Václava Talicha. Jenom v základní skupině nastříleli 47 branek. V semifinále přešli přes ZŠ Meziboří a ve finále zdolali i favorita turnaje a loňského vítěze ZŠ Jakuba Arbesa.

Krajské finále je na programu ve středu 17.5.2023 v Teplicích v areálu stadionu Na Stínaldech.

Svůj kvalifikační turnaje bude hrát ještě kategorie starších, tedy 4. a 5. třídy, které nastoupí za týden ve čtvrtek 4.5.2023 opět na Souši.

Konečné umístění okresního finále Most, 27.4.2023 (kategorie A, mladší)
1. ZŠ Okružní, Most
2. ZŠ Jakuba Arbesa, Most
3. ZŠ Zdeňka Štěpánka, Most