Mládež

Mládež
11. 2. 2023

Žákyně cestují na turnaj do Plauen, Marek Vobecký nastoupí poprvé za Most

Zimní příprava je v plném proudu. Týmy dorostu absolvují svá soustředění, ostatní týmy odehrají standardní víkend plný zápasů.

A-mužstvo v sobotu proti Chomutovu
Čerstvá posila Marek Vobecký se poprvé představí v mosteckém dresu proti FC Chomutov. Prestižní zápas to bude i pro Radka Kibala, který právě z Chomutova přichází do Mostu na půlroční hostování. Trenéři do zápasu zapojí i další nové tváře v hráčském kádru, kterými jsou stoper Filip Maksič a útočník Adam Bouguetouta. A-mužstvo aktuálně trápí zranění, kvůli aktuální indispozici nemohou nastoupit opory Petr Glaser, Daniel Kováč nebo Rudolf Novák. Tři týdny před startem soutěžního jara se náš tým po delší době představí opět v Mostě ve Velebudicích. Z8pas začíná v 11:00 hodin.

B-mužstvo cestuje v sobotu na ČAFC Praha
Poněkud delší zájezd čeká o víkendu na B-mužstvo, změří síly s účastníkem pražského přeboru ČAFC Praha. Klub patří mezi zakladatelské členy českého fotbalu a řadí se k nejstarším fotbalovým klubu Česka. Ve 20. letech minulého století hrál pravidelně 1. ligu, za komunistického režimu byl však klub potlačen a pohybuje se nyní maximálně v přeborových vodách.

Dorosty jsou na soustředění
Oba dorosty jsou během víkendu na soustředění. Mladší U17 má kondiční akci v Harrachově, kde absolvuje především zimní sporty a takzvanou hrubou přípravu. Starší U19 zvolila tradiční prostředí Spořic, kde využije místní halu, nedalekou umělku a dva dny rovněž vyrazí na běžky do blízkých lyžařských areálů.

Žáci v sobotu proti SK Kladno
Starší žáci U15/U14 v sobotu přivítají na Souši tradičního soupeře SK Kladno. Do začátku žákovské divize zbývá ještě více jak 1,5 měsíce času. Trenéři tak dají šanci opět širšímu kádru. Minulý víkend proti Borea Dresden proběhla přestřelka v podobě výsledku 6:7, proto se tentokrát žáci zaměři na eliminování zbytečných chyb v obranné fázi. Útočnná činnost by mohla zůstat beze změn. Po jarních prázdninách se vrací opory Pavel Černý a Ladislav Dobiáš. V týdnu žáci těsně podlehli mladšímu dorostu Děčína (2:3) a nadcházející středu odjíždějí rovněž na soustředění opět do Spořic.

Žákyně v sobotu na zajímavém halovém turnaji v Plauen
Na výběrový turnak do Německa odcestují v sobotu odpoledne naše dívky. V Německém Plauen se na turnaji pod hlavičkou Saského fotbalového svazu zúčastní výběrového turnaje starších žákyň. Setkají se s předními kluby jako Erzgebirge Aue, Chemnitzer FC nebo Westsachsen Zwickau. Hraje se ve Sporthalle na Wieprechtstrasse od 15:00 do 19:00 hodin. Na tzv. BlitzTurnier cestuje i početná podpora takřka celého kádru, ačkoliv na halovém turnaji může hrát pouze omezená sestava (4+1 hráčka). Mostecké dívky pravidelně trénují v úterý a pátek a těží z velmi dobrého kolektivu. Trenér Karel Giampaoli si práci dívke v rámci zimní přípravy nemůže vynachválit.

Ženy v neděli na FK Teplice WU18
Mostecké ženy jedou v neděli na zápas na FK Teplice, kde se na Stínadlech v neděli od 10:00 utkají proti teplickým dorostenkám. S ohledem na program prvního týmu žen dojde možná na malý triangl turnaj tří účastníků těchto předních dívčích klubů Ústecka.

AC Sparta Praha U17 v sobotu v Mostě proti Chemnitzeru FC, ve Velebudicích
Mosteckou odbornou fotbalovou veřejnost zveme i na utkání dorostenců Sparty a Chemnitzeru FC. Utkají se spolu v rámci zimní přípravy od 14:00 na ve Velebudicích. Volně tak naváží na předchozí utkání A-mužstvo, ačkoliv se mezi zápasy dá stihnout oběd. Zajímavé utkání bude jistě vhodné do atraktivního víkendového sportovního programu.

Program družstev FK Baník Most-Souš o víkendu 11.2.2023
AM vs. FC Chomutov, sobota 11:00, Velebudice
BM vs. ČAFC Praha, sobota 10:30, Praha - ČAFC
U19 vs. VfB Lübeck, sobota 15:00, Jirkov (v rámci soustředění)