1. 6. 2023

Zápas s FK Teplice B již v pátek 9.6. v 18:00 na Stínadlech

1. 6. 2023

Zápas s FK Teplice B již v pátek 9.6. v 18:00 na Stínadlech

Poslední utkání sezóny odehrajeme na stadionu FK Teplice jako předehrávku víkendového kola v pátek 9.6.2023 od 18:00 hodin.

Závěr sezóny nabídne fanouškům zajímavé zakončení, derby utkání proti FK Teplice B se odehraje na ligovém stadionu v Teplicích. Kluby se dohodly na využití hlavního stadionu pro tento speciální zápas, kterým vyvrcholí sezóna ČFL 2022/2023. Po dvou propagačních Retro zápasech, které byly zorganizovány již dvakrát na stadionu FSJM v Mostě, dojde tentokrát na setkání obou klubů i na teplickém hlavním stadionu. Zatímco Retro zápasy v Mostě odehrály někdejší ligové výběry ze slavné mostecké éry let 2005 - 2010, tentokrát v Teplicích půjde o ostrý zápas teplické rezervy a mosteckého A-mužstva.

Na podzim, v listopadu na mosteckém stadionu, jsme dokázali nad Teplicemi zvítězit 3:2 a udržet si šanci na záchranu soutěže, která následně na jaře dostala i reálné obrysy. Dva góly tehdy dával Petr Glaser a v úvodu zápasu vyrovnával na 1:1 Jan Skurovec. Za týden v pátek může Most oslavit na teplickém stadionu záchranu v soutěži ČFL, kam postoupil teprve před rokem. Potřebuje však získat poslední nutný bod, který stvrdí naše udržení ve 3. lize i pro příští sezónu.

Chtěli bychom touto formou poděkovat našemu soupeři a zároveň regionálnímu partnerovi FK Teplice za nabídku přesunu utkání na ligový stadion Na Stínadlech, což vzájemnému utkání jistě dodá zcela jiný rozměr než využití tradičního hřiště pro zápasy teplické rezervy. Nicméně vzhledem k využití stadionu nebylo možné utkání přesunout na sobotu. S očekáváním stanovení jednotného času výkopu posledního kola soutěže na sobotní podvečer bychom o možnost odehrát utkání na ligovém stadionu tedy přišli. Kluby se tak dohodly na předehrávce víkendu v pátek 9.6.2023 s výkopem v 18:00 hodin (předehrávka stanoveného začátku jednotného kola možná je).

Původní termín mířil dokonce na středu, neboť teplický stadion bude v sobotu velmi vytížen marketingovou akcí a domácí klub by uvítal delší čas na přípravu zejména zázemí stadionu. Ve středu však Most pořádá ve svém areálu finále Poháru ÚKFS, kluby tak hledaly vhodný termín i ve spolupráci s fanoušky. Částečná shoda jistě populárního zápasu mezi Teplicemi a Mostem se našla na páteční podvečer od 18:00 hodin, kde je jistě vhodné poděkovat domácímu klubu Teplice za vstřícnost při hledání co možná nejvíce atraktivního termínu, který však bude mimo víkendové dny.

Poslední zápas sezóny tak odehrajeme v Teplicích na ligovém stadionu v pátek 9.6.2023 od 18:00 hodin.