Dvì dùležitá vítìzství vybojovaly ženy a dorostenky FK Baník Baník Most-Souš. Na domácí pùdì ženy v divizní soutìži porazily Jílové 2:0. V Praze ve 2. lize o postup do nejvyšší soutìže dorostenky udolaly Bellatrix 3:0.
17. kolo divizní soutìže žen bylo pro naše hráèky velmi dùležité. V boji o èelo divizní soutìže potøebovaly po dvou porážkách opìt vyhrát, aby si udržely kontakt s lídrem tabulky, Duklou Praha B. Motivace a touha vyhrát se odrazila již v prvním poloèase. Od zaèátku utkání domácí udávaly tempo hry. Držely balón a pùsobily odhodlanìjším dojmem. Nasazení ve høe se jim vyplatilo a pøineslo v 18. minutì vedoucí branku z kopaèky Možarivské. A i když deset minut pøed koncem prvního poloèasu èelily tlaku Jílového, brankáøka Kolèavová výbornými zákroky tým podržela a úvodní poloèas tak skonèil tìsným vedením Baníku.
Nápor domácích hráèek pokraèoval i ve druhém poloèase. Dvakrát se do vyložených brankových pøíležitostí dostala Schubertová, až na potøetí v 80. minutì se nemýlila a poslala domácí tým do dvoubrankového vedení. To už si mostecké holky pohlídaly a výhra je posunula na tøetí místo tabulky. Na první pøíèku ztrácí hráèky Baníku pouhé dva body.
„Vyhrály jsme 2:0. Paráda. Jílové mìlo hodnì šancí, zachránila nás výbornì chytající brankáøka. Já jsem se modlila, abych to trefila, když jsem šla poprvé, tak jsem trefila brankáøku. Po druhé už jsem to dala. Obešla jsem jí a byl to gól“, øekla po utkání støelkynì druhé branky Monika Schubertová.
„Byly jsme nastavený, tak že si jdeme pro výhru. Po dvou porážkách jsme musely zvítìzit. V kabinì jsme si øekly, že musíme získat tøi body. Hrály jsme suprovì. Potrápil nás akorát konec prvního poloèasu, ale poradily jsme si. Šly jsme do kabiny s tím, že vedeme 1:0 a musíme to dát“, pøiblížila zápas brankáøka Natálie Kolèavová.
"Je to super. Nechaly jsme tam všechnu sílu, co jsme mìly a jsem ráda, že jsme koneènì utržily výhru. Bylo to tak pùl na pùl, chvíli tlaèily ony, chvíli my. Bylo to fyzicky a psychicky nároèné, protože s Jílovým je to vždycky takové“, dodala kapitánka týmu Kamila Hejdová.
„Koneènì jsme to zlomily. Hrály jsme dobøe. Tahaly jsme po obou stranách, žádný volný støed. Ve druhém poloèase jsme se trochu trápily, pak jsme chytily vlnu a druhý gól jen potvrdil to, co jsme potøebovaly, abychom hru zklidnily a v klidu mohly zápas dohrát“, uzavøela Dana Kastnerová.
17. kolo, divize A ženy
FK Baník Most-Souš – FC Jílové 2:0 (1:0)
Branky Mostu: 18. Možarivská, 80. Schubertová
Sestava Mostu: Kolèavová – Hejdová, Schubertová, Koèišová, Kastnerová, Šimonková, Hrdlièková, Váchová, Voláková, Možarivská, Jindøichová.
Dorostenky ve 2. lize o postup do nejvyšší soutìže cestovaly na pùdu Bellatrix Praha neboli bývalé Bohemky. Jedinì výhra je mohla udržet ve høe o postupové první místo. Boje o dùležité tøi body se svìøenkynì trenéra Davida Nováka zhostily na výbornou. Hned ve 3. minutì utkání otevøela skóre Štìpánka Èížová. Rychlá branka soupeøe zaskoèila. Hostující tým v náporu pokraèoval a za to mu byla odmìnou branka z kopaèky kapitánky Natálie Kotulové. Skóre se ve 44. minutì mìnilo potøetí, kdy se z pøímého kopu trefila Natálie Èížová. Herní nasazení a bojovnost nechybìla našim hráèkám ani ve druhém poloèase. Další branky se však nedoèkaly. Soupeøe a tøíbrankový náskok si pohlídaly, dovezly do Mostu tøi body a posunuly se na druhou pøíèku tabulky. Na vedoucí Duklu Praha ztrácíme tøi body.
„Holky podaly skvìlý výkon. Bojovaly, soupeøe témìø nepustily do hry. Zapracovaly i na koncovce, která nás trápila poslední utkání. Celým tým se dostal do hry, makal a veze si dùležité vítìzství“, øekl k utkání trenér dorostenek David Novák.
2. liga dorostenek – nadstavba postup
DFK Bellatrix Praha – FK Baník Most-Souš 0:3 (0:3)
Branky Mostu: 3. Èížová Š., 38. Kotulová N., 44. Èížová N.'
Sestava Mostu: Manhush-Plaèková, Kotulová R., Èížová Š., Kotulová N., Grundová, Horáèková, Èížová N., Váchová S., Hlaváèková, Havelková.
A-ženy Baníku v domácím souboji s Jílovým u Prahy.