26. 4. 2024

A-mužstvo v derby s Brozany, žáci vyzvou Duklu Praha

26. 4. 2024

A-mužstvo v derby s Brozany, žáci vyzvou Duklu Praha

Ve zlepšeném jarní počasí odehrajeme další domácí utkání. V sobotu proti Sokolu Brozany proběhne bitva o čtvrté místo tabulky.

A-mužstvo Baníku se po dvou posledních ztrátách pokusí opět naplno zabrat v domácím prostředí proti Sokolu Brozany. Setkají se dva sousedé v tabulce ČFL, kde Most bude hájit průběžné čtvrté místo před dotahujícím se soupeřem na místě pátém. Sokol Brozany v posledních dvou kolech naopak bodoval naplno, když venku jasně zvítězil v Pardubicích 3:0 a naposledy doma s Živanicemi 2:0. Celkově má náš sobotní soupeř aktuální bilanci 4 výher z posledních 5 zápasů, jedinou dosavadní jarní prohru si brozanští připsali na stadionu Ústí nad Labem. Statisticky si velmi dobře vede střelec Dominik Šup, který skóroval v posledních 5 po sobě jdoucích zápasech, v Pardubicích si připsal dvě branky a s celkovými 9 soutěžními brankami mu patří 7. místo v průběžné tabulce střelců o 1 gól za Jindrou Novotným.
Mostecké A-mužstvo již potřebuje doma naplno zabrat, v posledních zápasech na domácím stadionu možná ztratilo velmi dobře rozjetou sezónu, naposledy jsme doma pouze remizovali 2:2 s Libercem B a předtím 0:0 s Mladou Boleslaví B, čímž jsme ztratili kontakt se špičkou tabulky, ale stále zbývá ještě 7 zápasů a celkem 4 domácí představení. První z nich proti Sokolu Brozany má výkop v sobotu v tradičních 15:00 na stadionu FSJM.

B-mužstvo v týdnu postoupilo do semifinále Poháru ÚKFS, když ve středečním čtvrtfinále porazilo loňského vítěze Baník Modlany 5:1. O vyšší podobě výsledku rozhodl dvěma brankami v závěru utkání uzdravený křídelník Vlastimil Lipták. V soutěži krajského přeboru se mostecký B-tým pokusí navázet na velmi dobré představení z minulého týdne na hřišti lídra soutěže SK Brné. Zde jsme sice dlouho prohrávali 0:2, ale stále zlepšujícím se výkonem hry nakonec v poslední dvacetiminutovce otočili na konečných 4:2. Mužstvo vedené trenéry Stanislavem Hofmannem a Jiřím Lovíškem v Brné podalo velmi dobrý výkon a snad v neděli na Souši proti Ledvicím odčiní poslední velmi smolnou domácí porážku s Kadaní. V přeborové tabulce nám aktuálně patří 6. místo.

Zajímavé zápasy odehrají o víkendu žákovské týmy. Starší U15 a U14 se v sobotu doma na Albrechtické poměří s lídrem soutěže Duklou Praha, která jasně mašíruje za postupem do 1. žákovské ligy. Pro žáky U15 a U14 Baníku, kteří na jaře shodně zatím neprohráli to bude skutečná sportovní výzva. Dukla soutěži jasně dominuje, naposledy nasázela 15 branek Viktorii Žižkov a na jaře dosáhla už celkem na 6 dvouciferných výsledků. Mostečtí kluci tedy favoritem zápasu tentokrát nebudou, ale mohou se opřít o poslední velmi dobré výkony. Naposledy jsme na Albrechtické tleskali velmi povedenému vystoupení právě v zápasech s průběžně třetím týmem tabulky, Viktorií Žižkov.

Proti Dukle Praha o víkendu nastoupí i mostecké dorostenky, konkrétně v sobotu odpoledne v Čepirozích a zde by Baník mohl být favoritem, vzhledem k postavení v tabulce by holky mohly potvrdit aktuální jarní formu a prodloužit sérii výher už na 6 zápasů. Dukle Praha B patří aktuálně 9. místo ve 2. lize dorostenek. A-tým žen hraje v neděli ve Vědomicích.

Mladší přípravka se poprvé na jaře představí v domácím prostředí, oba týmy U9 a U8 odehrají v sobotu sve krajské satelity na svém hřišti v Čepirozích.

Víkendový program družstev Baníku Most-Souš (27.4. - 28.4.2024)
AM vs. Sokol Brozany (sobota 15:00, FSJM)
BM vs. Viktoria Ledvice (neděle 15:00, Souš)
U19 vs. Aritma Praha (sobota 12:30, Praha, Aritma)