6. 6. 2024

AM: Poslední zápas sezóny proti FK Viagem Ústí nad Labem

6. 6. 2024

AM: Poslední zápas sezóny proti FK Viagem Ústí nad Labem

V pátek od 18:00 hodin odehraje naše A-mužstvo poslední utkání sezóny. Dokážeme dojít vstříc pořekadlu konec dobrý, všechno dobré?

Spíše rozpaky vyvolávají poslední vystoupení A-mužstva Baníku. Tým po slibném začátku jara od zápasu v Hradci Králové (7.4.2024) čeká na další vítězství skoro přesně dva měsíce. Začalo to remízovými výsledky v domácím prostředí a vrcholilo vysoce nevydařenými domácími zápasy proti FK Teplice B a naposledy doma proti Přepeřím.

Trenérovi Miloši Sazimovi během jarní části z hráčského kádru postupně vypadli zranění Milosz Gluski, Rudolf Novák, Milan Hadinec, Vladimír Pátek, klub předčasně ukončil angažování lotyšského záložníka Denisse Stradinse. Na jaře jsme ztratili herní tvář a opustilo nás i sportovní štěstí. Tým odehrál velmi dobrá utkání ve Velvarech i naposledy v Zápech, přesto aktuálně překonává sérii pěti proher v řadě.

Soupeř FK Ústí nad Labem rovněž bojuje se závěrem soutěžního ročníku. Podobně jako Most, po dobrém rozjezdu jara, FK Ústí ztratilo klíčovém domácí utkání proti Velvarům a sezóna se rozlomila opačným než ambiciózním směrem. Stejně jako Baník si Arma následně neporadila s Přepeřemi, prohrála doma se Zápy (0:3) a další prohru si připsala v Pardubicích. FK Ústí nad Labem prochází řadou změn v celé této sezóně, ve které klub rozhodně rozčeřil vody v soutěži ČFL. Na jarní část angažoval i našeho někdejšího trenéra Daniela Sochora a doplnil hráčský kádr zvučnými jmény, konec sezóny však dojíždí trenér Jozef Šišjak.

Poslední zápas sezóny měl být původně vyvrcholením a pikantním derby mezi Mostem a Ústím, ve kterém mělo jít možná úplně o všechno alespoň jednomu týmu. Stala se z něj však prostá dohrávka, která Most může jedině posunout zpět na 5. místo tabulky. Alespoň o korunu nejlepšího střelce soutěže hraje Jindra Novotný. Aktuálně sdílí první místo tabulky střelců s Dominikem Veselým ze Sparty Kolín, oba zatím nastříleli 14 branek. O gól pozadu zůstává Ondřej Žežulka z Velvar. Kolín a Velvary už však mají své zápasy odehrány. Souboj na živo tak vypukne mezi Jindrou Novotným a Davidem Černým přímo na stadionu v Mostě. Ústecký střelec ztrácí dvě branky.

Baník zápasem s FK Ústí zakončí sezónu, která se velmi dobře rozjela, ale v závěru tým doslova ztratil formu. Snad poslední zápas napomůže vylepšit celkový obraz pomalu končícího ročníku 2023/2024.

FK Baník Most-Souš - FK Viagem Ústí nad Labem
pátek 7.6.2024, výkop v 18:00 hodin, stadion FSJM
vstupné zdarma (platí hráči FKBMS)