B-tým

B-tým
18. 6. 2023

B-mužstvo zakončilo úspěšnou sezónu výhrou v Krupce 3:0

Juniorka zvítězila ve všech posledních 7 zápasech a zakončila sezónu na 3. místě Krajského přeboru Ústeckého kraje.

Velmi vydařenou sezónu zažili naši Junioři napříč klubem. V rámci B-mužstva dostalo letos příležitost 51 hráčů. Opravdu úctyhodné číslo, které plní smysl mostecké rezervy. Hned čtveřice z nich prosákla do kádru A-mužstva, šest dorostenců se stalo řadovými členy juniorského mužstva, 12 hráčů si během sezóny našlo působení v jiném klubu. Béčko Mostu tak jednoznačně plní svou roli zachycení hráčů při přechodu z mládeže do dospělých. Moment, který je krizovým pro většinu hráčů fotbalu se v Mostě daří dobře řešit. Hráči u fotbalu zůstávají nebo se do Mostu vracejí a záhy se hledají nové angažmá.

Jarní jízda byla nad očekávání výborná. Tým těžil z velmi dobré zimní přípravy i celkově pravidelného tréninkového režimu, který prakticky kařdý týden obsahoval až 4 tréninky. Béčko má na třetím místě 11-bodový odstup na čtvrté Modlany a v minulých dnech dokonce odmítlo možný postup do Divize. "Hrát Divizi jsme odmítli jak z ekonomických, tak ryze sportovních důvodů. Domníváme se že, soutěžní rozestup mezi áčkem a béčkem je takto odpovídající," sdělil ředitel klubu Skýpala. Ten je s postavením týmu i s využitím širokého hráčského kádru spokojen. Šanci v Mostě dostává skutečně velký počet hráčů, zapojujeme kluky z Litvínova, Strupčic nebo Bečova a samozřejmě naší mládeže. Napočítali jsme až 16 dorostenců, kteří dostali příležitost hrát dospělý fotbal. Třetí místo a dominantní pozice v přeboru je výsledkem práce trenérů Standy Hofmanna a Jirky Lovíška. Starají se o tým i kádr velmi dobře, ačkoliv ani je úděl občasného šití sestavy horkou jehlou v béčku také neminul.

Závěr sezóny doplnilo několik událostí. Například minulý víkend k poslednímu domácímu utkání nepřijel soupeř. Slavoj Žatec utkání odřekl, kvůli nedostatku hráčů. Nevíme teď jak naložit s prémiemi pro hráče. Odměňování v juniorce je založeno pouze na sportovních výsledcích, jeden zápas do minusu je skutečně anomálií, na kterou prémiový řád nepomýšlí.
Stejně tak, vítez soutěže SK Brná odmítla nebo nemohla postoupit do Divize. Kluby tak řeší situaci i na dalších místech tabulky. Nepostup Brné a vlastně žádného ústeckého klubu ovlivnil sestupy napříč všemi krajskými soutěžemi.

V posledním utkání v Krupce v klubu ukončil hráčskou kariéru Vladimír Wagner, který dále bude pokračovat už jenom ve vedení klubu. Za Baník Souš odehrál celou řádku sezon a patří k mosteckým fotbalovým patriotům. Symbolicky se v Krupce loučil gólovou tečkou, když pečetil konečný stav utkání brankou na 3:0. Poté ihned vystřídal a vydal se slavit.
Tým se v sobotu rozloučil i s jedinou zahraniční akvizicí, korejský mladík Kim Minseo bude pokračovat v další kariéře v Anglii, v Mostě se do A-mužstva neprosadil, především díky náročné sezóně A-mužstva a celkově větši obměnou hráčského kádru, kam ne všichni příchozí zcela zapadli.

Jeden cíl však béčko nesplnilo, a to v pohárové soutěži, kde vypadlo na domácím hřišti s Kadaní, po penaltovém rozstřelu. Postup do finále nebo snad zisk trofeje by povedenou sezónu ještě více okořenil.