21. 9. 2022

Cesta MOL Cupem končí ve 2. kole po prohře s Vlašimí 1:4

A-tým
21. 9. 2022

Premiéra nového trenéra Daniela Sochora na lavičce Mostu bohužel vítězná nebyla. I díky dvěma vlastním brankám jsme vypadli s druholigovou FC Vlašim a cesta pohárem pro náš končí opět ve 2. kole.

Částečně odvážnější výkon předvedli fotbalisté Mostu poprvé pod novým trenérem. Vytvořili jsme si i množství nadějných situací, dokonce jsme v zápase chvíli vedli, ale nakonec zaslouženě prohráli, neboť jsme se nedokázali vyvarovat množství až nevynucených chyb. Vlašim byla v utkání lepším týmem, zvítězila zaslouženě, ale branky nevstřelila díky vypracovaným situacím, nýbrž s dopomocí chybující mostecké obrany nebo nepřehledných momentů nevynucených aktivní hrou soupeře. Přeci jen zápasů, kde si vstřelíme dvě vlastní branky, opravdu zas tolik není.

Most vstoupil do utkání ve stejném rozestavení jako v předchozích zápasech, dokázal však lépe zakládat útočné akce a déle udržet míč na kopačkách při přechodové fázi. Dařilo se především pravé straně sestavy, kde Pátek s Kolaříkem a Jindrou Novotným několikrát uvolnili pravou stranu pro volný průnik do vápna soupeře, škoda jen že finální centr nebo poslední přihrávka nevyšla lépe. V úvodu zápasu jsme hodně situací vytěžili i z brejků, takto se do vápna soupeře řítili Novotný, nebo Kolařík, obrana Vlašimi však oba nájezdy dokázala odklonit mimo vhodný střelecký úhel. V 17. minutě přeci jen uhodilo, Kolařík nacentroval, ačkoliv nešlo zrovna o učebnicové provedení, míč se dostal k Novotnému, který se štěstím a s pomocí tyče dostal míč do sítě. Most vedl 1:0. Vedení však vydrželo přesně 1 minutu, v zásadě ihned po rozehrávce jsme se sice opět dokázali zmocnit míče, ovšem tentokrát nevhodná myšlenka zpětné přihrávky umožnila Vlašimi dost lacino srovnat na 1:1. Začínalo se prakticky znovu od začátku.

Most však nešťastný moment vyrovnání poznamenal, v následující pasáži byla Vlašim lepším týmem, získala střed hřiště a ve 25. minutě po rychlém přenesení míče šla opět po jednoduché akci do vedení. Most měl další příležitosti. Hra byla obecně mnohem aktivnější a rychleji se přelévala na obě strany hřiště. Z množství rohů jsem se bohuže nedokázali prosadit, stejně tak šikovné situace Honzy Štefka volaly po lepším centru. Malý hřebíček přišel ve 43. minutě, dvě minuty před pauzou Vlašim po nepřehledné situaci Opluštila s Pátkem dotlačila míč za brankovou čáru. Rozhodčí nakonce připsali branku jako vlastní našemu kapitánovi.

Nadějná hra první půle bohužel vedla pouze k dvoubrankové ztrátě a začátek druhé půle byl jako ze zlého snu. Po rohovém kopu si ve skrumáži srazil míč do vlastní branky Cibulka. Vlašim vedla v utkání 4:1 a s Mostem to vypadalo všelijak. Plánované prostřídání hráčů po hodině hry však přineslo oživení. Poprvé od září 2021 nastoupil po zranění do zápasu Daniel Kováč, do středu zálohy přišel ve dvojici s Ondrou Novickým a podařilo se jim rozhýbat zřejmě ztracený zápas.

Ačkoliv o osudu utkání bylo za stavu 1:4 již rozhodnuto, troufneme si tvrdit, že Most byl poslední půlhodinu nebezpečnějším mužstvem. Jindra Novotný podstoupil několik průniků do vápna soupeře, mnohdy na hranici faulu bojoval o každý brejkový míč. Daniel Kováč se pokoušel o rozehrávky do křídelních prostor, povedly se i střídání Stružinského nebo Rjasky. V 70. minutě práve Rjaska a Novotný už už obhodili vybíhajícího brankáře Vlašimi Koláře, obrovskou šanci však následně nedokázali smysluplně vyřešit. Ke dvěma střelám proti noze napřáhl Glaser, zkontroval však pouze úpony záchytné sítě nového správce areálu Jiřího Lovíška. Těsně před koncem zápasu jsme od poloviny hřiště táhli protiútok 3:2 a toužili alespoň po snížení výsledného skóre. Typická tréninková situace však bohužel skončila na nepřesné přihrávce ve vápně soupeře.

Po dvou vlastních brankách, neproměněných šancích a zbytečných chybách jsme v poháru s loňským účastníkem baráže o 1. ligu, klubem FC Sellier & Bellot Vlašim prohráli 1:4 a z letošního MOL Cupu vypadli opět ve 2. kole.

FK Baník Most-Souš - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:4 (1:3)
Branky: 17. Novotný - 18. Ugwu, 25. Solomon, 43. vlastní (Pátek), 50. vlastní (Cibulka)
Sestava Mostu: Hnízdil – Pátek, Opluštil (43. Novák), Cibulka, Bína - Matyáš (57. Kováč), Seol (57. Novický) - Kolařík (63 .Stružinský), Glaser, Štefko (63. Rjaska) - Novotný

Sestava Vlašimi: Kolář – Heppner (70. Zinhasovič), Lehovec, Kulhánek, Hošek – Solomon (62. Smejkal), Vais (70. Lehoczki), Onije, Langhamer – Toula (74. Svoboda), Ugwu (62. Suchan).