Přípravka FK Baník Most–Souš U9 má za sebou mimořádně náročný, ale úspěšný víkend. Po sobotních turnajích v Ostrově a Žlutici zamířili mladí hráči do Prahy na prestižní turnaj Kangaroo Cup, kde se utkala špička českých týmů. Mostecký tým se dokázal probojovat do zlaté skupiny a v konkurenci 21 mužstev obsadil výborné 9. místo.
Svěřenci trenérů Štěpána Ilavského a Tomáše Hudce museli
během celého dne čelit úmornému vedru a vysokým teplotám,
přesto dokázali na hřišti předvést maximální nasazení. Za
sebou nechali týmy jako SK Sigma Olomouc, FK Mladá Boleslav, FK
Teplice nebo FK Ústí nad Labem. Ve zlaté skupině vydali zbytky
sil a bojovali doslova do posledních minut každého utkání.
Silnou oporou
týmu byly i hlasivky trenéra Tomáše Hudce, který hráče
burcoval v každém zápase. „S trenérem Tomášem jsme nevěřícně
sledovali, co se na hřišti děje. Neskutečná bojovnost, týmovost
a vytrvalost hráčů nás dovedly až ke krásné deváté příčce,“
uvedl po turnaji Štěpán Ilavský.
Kangaroo Cup je
považován za druhý nejvýznamnější turnaj v kategorii U9, často
přirovnávaný k Planeo Cupu. Do Prahy se sjíždějí nejlepší
týmy z celé republiky i zahraničí, takže deváté místo má pro
mostecký tým opravdu velkou váhu.
Celkové
pořadí zlaté skupiny
