Mládež

Mládež
31. 3. 2023

McDonald´s Cup zná termíny okresního finále

Další ročník školního turnaje McDonald´s Cup již klepe na dveře a finále mosteckého okresu již zná své termíny a organizaci.

Okresní finále McDonald´s Cupu v Mostě proběhne ve dnech 27.4. a 4.5.2023 v areálu na Souši, ulice Zdeňka Fibicha 282 v Mostě.

Kategorie A (mladší) čtvrtek 27.4.2022 od 9:00 rovněž v Areálu Souš (Z. Fibicha 282, Most)
Kategorie B (starší) čtvrtek 4.5.2023 od 9:00 v Areálu Souš

Do kategorie starších i mladšícj se identicky přihlásilo celkem 10 škol, které jsou uvedeny níže. Čeká se ještě na definitivní potvrzení loňského vítěze okresního finále starších ZŠ Zdeňka Štepánka, která zatím váhá s účastí i v letošním ročníku.

Oba turnaje tak proběhnou jako jednokolové ve výše uvedených dnech. Konečný rozpis zápasů a formát turnaje bude rozeslán na školy a oficiální kontakty začátkem dubna po přihláškové definitivě. Rozpis zápasů bude zveřejněn i na našich klubových stránkách. Počítá se s rozdělením účastníků do dvou skupin po 5 školách, ze kterých do semifinále postoupí vždy nejlepší dva týmy. Hrát se bude na 4 hřištích zároveň.

Hraje se v počtu 5+1 (soupiska, max 12 hráčů).

Vítěz postupuje do krajského finále, které má termín ve středu 17.5. v Teplicích.

Letošní již 24. ročník turnaje McDonald´s Cup umožňuje poprvé v historii i start tzv. malotřídkách, tedy školám se spojenými třídami. V této kategorii se v mosteckém okresu přihlásila poize jediná škola, která tak automaticky postupuje do krajského finále. Tréninkově však bude přizvána na finále starší kategorie ve čtvrtek 4.5.2023, kde si v benefičním zápase vyzkouší start proti rovněž věkově propojenému týmu FK Baník Most-Souš. Akce tak podporuje obnovu pouličního fotbalu, kterým je mostecký klub výrazným propagátorem.

Přihlášené školy
(Kategorie A = mladší, 1.-3. třídy):

ZŠ a MŠ Horní Jiřetín
ZŠ a MŠ Hora Svaté Kateřiny
ZŠ Litvínov – Hamr, Litvínov
ZŠ Okružní, Most
ZŠ U Stadionu 1028/4, Most
ZŠ Václava Talicha, Most
ZŠ Zlatnická 186, Most
ZŠ Meziboří
ZŠ Jakuba Arbese, Most
ZŠ Zdeňka Štepánka, Most