A-tým
7. 11. 2023

Most zakončí sezónu v pátek v Ústí nad Labem

A-tým
7. 11. 2023

Most zakončí sezónu v pátek v Ústí nad Labem

Úspěšný podzim 2023 bude zakončen derby zápasem v pátek od 18:00 hodin v Ústí nad Labem.

V pátek večer pod světly ústeckého stadionu se rozloučíme s podzimní části této sezóny a vlastně i s celým fotbalovým rokem 2023, který nakonec budeme moci vyhodnotit jako velmi úspěšný.

Mostecký Baník se v posledních zápasech udržel na třetím místě tabulky a do derby s Ústím půjde s náskokem dvou bodů na svého regionálního rivala. V posledních dvou domácích zápasech jsme sice ztráceli body, ale hráči dávají najevo touhu udržet se co nejvýše a pro jaro vybudovat nejlepší výchozí pozici.

FK Ústí nad Labem, nově FK Viagem Ústí nad Labem, je favoritem celé soutěže ČFL. Klub vyhlásil jasný cíl v podobě návratu do 2. ligy. Na podzim odehráli sedm utkání v řadě na hřištích soupeřů, a to kvůli rekonstrukci atletického zázemí na svém stadionu. Celkem tedy 11 zápasů podzimního programu odehrálo FK Ústí na hřištích soupeřů. Zápas s námi však bude už čtvrtým domácím zápasem. Doposud zde domácí zvládli zápasy s Teplicemi (3:0), s Přepeřemi (2:0) a posledně přestřelku s Pardubicemi (4:3). Most je tak aspirantem na první domácí bodovou ztrátu.

Baník Most-Souš prožil překotný rok. Na jaře jako nováček vydřel záchranu ČFL. Doplňoval hráčský kádr i o první zahraniční hráče, měnil trenéra a na podzim se dostal do svého dosud nejúspěšnějšího období. Dokázal zvítězit pětkrát v řadě a v ČFL začal potvrzovat statut předního klubu soutěže. Klub tak dokončil transformaci po spojení v roce 2020 a i na poli mládeže začíná patřit k vedoucím klubům svých soutěží.

V pátek večer se tak zřejmě ve velmi prestižním zápase dvou ex-ligových klubů setkáme v souboji třetího se čtvrtým. Zápas pod umělým osvětlením od 18:00 hodin bude mít sváteční atmosféru, ve které se Most tak jako tak udrží v Top 4 soutěže s dobrou pozicí pro jarní odvety. Pro další období může dojít i k přehodnocení dosavadních sportovních cílů, nicméně bude muset dojít k souhře sportovních i ekonomických aspektů. Udržitelné financování obnoveného klubu je základním kamenem obnoveného klubu.

V minulé sezóně jsme na jaře v Ústí nad Labem zremizovali 2:2, po penaltě Petra Glasera vyrovnával na 2:2 nyní už třinecký Adam Bouguetouta. Do mostecké sítě se trefili hvězdní útočníci David Černý a Jaroslav Benda.
V současnosti oplývá kádr FK Ústí nad Labem mnoha dalšími předními jmény českého fotbalu. Viagem, jako nový majitel klubu, v létě přivedl exligové hráče Aloise Hyčku, Tomáše Kučeru, Lukáše Zoubeleho nebo Jakuba Mareše. Další hráči jako Filip Gedeon nebo výše jmenovaný střelec Jaroslav Benda podzimní kádr již opustili. Trenérem je slovenský Branislav Sokoli, který má za sebou předchozí působení ve Slovanu Liberec nebo také v ruském Vladivostoku.

Při pátečním zápase od 18:00 hodin na stadionu FK Ústí nad Labem budeme mít vlastní sektor v oblouku protilehlé tribuny (tradiční hostující), utkání registruje zvýšený zájem veřejnosti a oba kluby do něj budou vstupovat s cílem utkání vyhrát.

FK Ústí nad Labem – FK Baník Most-Souš
Pátek 10.11.2023, výkop v 18:00 hodin
Vstupné: zdarma
Organizační informace pro organizované skupiny budou komunikovány s datem přiblížení zápasu.čtěte také

novinky