Mládež
29. 8. 2024

Nábory do družstev mládeže proběhnou ve čtvrtky 5.9. (kluci) a 12.9. (dívky) (registrace)

Mládež
29. 8. 2024

Se startem nové fotbalové sezóny i školního roku proběhnou i podzimní fotbalové nábory do družstev mládeže Baníku Most-Souš. Zařazeni budou noví zájemci z řad kluků i dívek.

Ve čtvrtek 5.9.2024 proběhne nábor pro kluky od 16:30 - 18:00 v areálu na Souši (Zdeňka Fibicha 282, Most) do družstev mládeže našeho klubu. Rádi přivítáme především ročníky narození 2019 - 2014.

Dívky mají svůj nábor ve čtvrtek 12.9.2024, tedy druhý zářijový čtvrtek od 17:30 - 19:00 opět na Souši, mění se pouze čas začátku. Nábor je otevřen pro ročníky dívek 2015 - 2009. Mladší hráčky budou zařazeny mezi klukovské týmy přípravek.

Pro snadnější organizaci, doporučujeme své dítě na nábor zaregistrovat zde.

Nábor ve formě sportovního odpoledne se soutěžemi proběhen na hlavní ploše soušského hřiště. Dorazit je možné kdykoliv ve výše uvedených časech. Není nutné být v areálu přesně na začátek náboru. Kluci a holky se budou moci zapojit do individuálních soutěží nebo fotbalových zápasů ve formě 3:3 na malé branky. Jednotlivá stanoviště náboru povedou trenéři našeho klubu a vypomůžou i aktivní hráči.

Jednotliví mladí účastníci budou potřebovat sportovní oblečení adekvátní k počasí. Doporučujeme rovněž vlastní pití, ačkoliv občerstvení a nápoje budou pro děti na místě k dispozici. Kopačky nejsou (zatím) nezbytně nutné. Na místě bude k dispozici dostatek míčů, tréninkových sportovních pomůcek a možností sportovního vyžití.

Nábor družstev mládeže FK Baník Most-Souš
Kluci: čtvrtek 5.9.2024 od 16:30 - 18:00 v areálu na Souši (Zdeňka Fibicha 282, Most) (registrace zde)
Holky: čtvrtek 12.9.2024 od 17:30 - 19:00 v areálu na Souši (Zdeňka Fibicha 282, Most) (registrace zde)

V případě potřeby dalších dotazů, kontaktujte naší náborovou pracovnici Nikolu Šlehoferovou, T: 773 034 844, E: hladikovanikola@seznam.cz).

U kluků pro ročníky narození 2011 a starší již žádné náborové dny do akademie nepořádáme. Děti tohoto věku se mohou zapojit pouze skrze naše partnerské kluby.

Zařazení do družstva našeoho klubu se odvíjí především od ročníku narození hráče nebo hráčky. Pro aktuální sezónu 2024/2025 případá rozřazení do ročníkových týmů následovně:
Školička = hráči 2019 a mladší
Přípravka U7 = ročník 2018
Přípravka U8 = ročník 2017
Přípravka U9 = ročník 2016
Přípravka U10 = ročník 2015
Přípravka U11 = ročník 2014

Jaká je výše členských příspěvků?
Členské příspěvky jsou ve výši 500 Kč měsíčně pro kategorie U6 a U7 a dále 700 Kč pro kategorie U8 a starší. První měsíc trénování je zdarma na vyzkoušení všeho. Jakmile se rozhodnete pro zaregistrovnání hráče, je možné příspěvky hradit bankovním převodem měsíčně, čtvrtletně nebo ročně.

Co všechno potřebuji na můj první trénink?
Na první trénink stačí sportovní oblečení dle aktuálního počasí. Kopačky nejsou bezpodmínečně nutné, postačí i sportovní obuv. Dále lahev s pitím. Pro pravidelné trénování je potřeba i míč (velikosti 3). Na úplně první tréninky jej ale nepotřebujete, zapůjčíme vám náš.

Jak vybrat správné kopačky?
Kopačky je nutné nakupovat ve správné velikosti nohy. V případě nákupu větších kopaček pro rezervu růstu, bohužel dojde k zásadním omezením při výuce ovládání míče a vzniku množství zlozvyků. Životnost kopaček je cca půl roku. V začátcích kariéry rozhodně není nutné pořizovat drahé modely.

Jak probíhají tréninky?
Hráče si převezmou trenéři a postupují metodou školy hrou. Na tréninku se objevuje především množství pohybových her, které dávají základ i pro jiné sporty. Pohybový rozvoj tvoří polovinu náplně tréninku. Míč k noze se zavádí nenásilnou formou. Hráči se postupně učí míčovým dovednostem, v závěru obvykle hrají tréninkové zápasy.

Co když to hráči hned nepůjde?
To je zcela normální. Začátky jsou pro všechny těžké. Fotbal je však velmi přirozená hra, proto je natolik oblíbená. Základy se naučí velmi brzy. Větší rozvoj talentu později bude záviset na odhodlání každého hráče. Trenéři i spoluhráči se vším pomohou. Není třeba mít vůbec žádný strach.

Co když mám více aktivit a nebudu stíhat všechny tréninky?
Rozhodně to není překážka. Pokud už máte na jiné sporty, které vás baví, tak nám nevadí, když nebudete stíhat všechny tréninky. Respektujeme vaše zájmy a budeme rádi, když fotbal bude jedním z nich.

Budu jezdit na zápasy?
Samozřejmě, v mládežnických týmech nám jde především o to, aby hráči hodně hráli a získali základní vztah ke hře. K tomu jsou uzpůsobeny soutěže nejmenších tvořené spíše jako jednotlivé turnaje. Vše ostatní se hráč doučí na trénincích. Zápasy jsou u nás pro radost a prostor vyzkoušet vše, co se učí na tréninku.

naši partneři

partneři