Ženy
24. 8. 2022

Nový tým žákyněk na úvod sezóny vyhrál turnaj ve Spořicích

Ženy
24. 8. 2022

Nový tým žákyněk na úvod sezóny vyhrál turnaj ve Spořicích

Nový tým žákyněk WU15 FK Baník Most-Souš zahájil přípravu na novou sezónu skvěle, vyhrál turnaj ve Spořicích u Chomutova.

Se začátkem této sezóny 2022/23 přihlašuje FK Baník Most-Souš do soutěží FAČR nové družstvo žákyňek. Ve 2. lize žákovských soutěží dívek se poprvé představí mostecký ženský mládežnický tým. Hned první kolo bude hodně náročně, neboť holky k prvnímu zápasu cestují do Českých Budějovic k souboji s místním Dynamem.

Nové družstvo žákyněk začalo pravidelně trénovat již od zimní přípravy 2022. Během jara odehrálo několik přípravných zápasů zejména s pražskými kluby nebo tradičním sparing partnerem SK Roudnice nad Labem. Formoval se ustálený kádr, který vznikal z dívek města Most a také z okolních regionálních klubů, kde holky z klučičích týmu začaly přecházet do nově utvořené mostecké dívčí party. "Musím poděkovat všem okolním klubům jako například SFK Meziboří, SK Strupčice, SK Ervěnice-Jirkov, FŠ Litvínov nebo i TJ Krásný Dvůr, že holky bez problému uvolnili pro nově vzniklý dívčí tým a že holky budou moci hrát svoji soutěž, poprvé v Mostě," předal poděkování spolupracujícím klubům trenér žákyněk Karek Giampaoli.

Velké poděkování však patří především FK Dobroměřice, které do nového dívčího projektu vstupuje jako sdružený klub. Zdejší zformovaný kolektiv dívek tak spojí síly s naším mosteckým klubem a společně budeme schopni přihlásit družstvo dívek s dostatečným počtem hráček. "Opravdu si vážíme nově vznikající funkční spolupráce s FK Dobroměřice a rovnež s SK Ervěnice-Jirkov, s oběma kluby funguje na regionální úrovni sdružené družstvo, s SK Ervěnice na klukovské úrovni, s FK Dobroměřice na dívčí úrovni. Regionální hráči tak mají možnost zůstat u fotbalu v dobrém funkčním prostředí, nikoliv v polo-rozpadlých týmech mládeže," sdělil k celé problematice sportovní ředitel Baníku Most-Souš Jan Skýpala.

Obnovené oddělení ženského fotbalu zastřešuje z pozice trenéra družstva žen David Novák, společně s asistentem Ondřejem Chladem alternují i u družstva žákyněk, které však od zimy formuje a aktivně doplňuje hlavní trenér Karel Giampaoli. Manažerem družstev žen je zkušený funkcionář Miroslav Šturma, který stál za rozjezdem dívčích týmů postupně v Kostomlatech pod Milešovkou, dále v FK Teplice a nyní v mosteckém Baníku. Ligové družstvo žákyněk bude mít od své první sezóny i vedoucí mužstev, kterou se stala Ivana Kolčavová.

Holky v nové sezóně společně trénují od začátku srpna a svojí docházkou předčily i některé klukovské týmy Baníku Most-Souš. Dosavadní elán byl proměněn i v první sportovní úspěch. V neděli tým žákyněk zvítězil na turnaji ve Spořicích v konkurenci klubů Slavia Karlovy Vary a SK Roudnice. Holky tak mají za sebou první úspěch a těší se na ostrý start sezóny v neděli 4.9. v Budějovicích v areálu na Složišti.

Kádr dívek WU15 pro sezónu 2022/23
Adéla Bergmanová (SFK Meziboří)
Vanessa Berková
Kateřina Černocká (FK Dobroměřice)
Natálie Čížová (z SK Ervěnice-Jirkov)
Štěpánka Čížová (z SK Ervěnice-Jirkov)
Barbora Grajcaríková
Kateřina Grundová (FK Dobroměřice)
Petra Havelková (FK Dobroměřice)
Natálie Hlaváčová (z TJ Krásný Dvůr)
Lucie Ilková (z SK Ervěnice-Jirkov)
Vanesa Jakoubková
Ema Jindřichová
Natálie Kočišová
Natálie Kolčavová (z SK Strupčice)
Eliška Kozloková
Viktorie Mašková
Kamila Nejedlá (z SK Cítoliby)
Barbora Plačková
Dominika Ráměšová (FK Dobroměřice)
Simona Váchová (z FŠ Litvínov)

Realizační tým
David Novák (trenér A-ženy)
Karel Giampaoli (trenér žákyň WU15)
Ondřej Chlad (asistent A-ženy, asistent žákyně)
Miroslav Šturma (manažer žen)
Filip Jelínek (vedoucí A-ženy)
Ivana Kolčavová (vedoucí žákyň WU15)


čtěte také

novinky