12. 5. 2023

Sezóna jde do finále, AM jede do Jablonce

12. 5. 2023

Sezóna jde do finále, AM jede do Jablonce

Posledních 5 víkendů zbývá do konce sezóny, ve které A-mužstvo bojuje o záchranu ČFL.

Domácí prohra s SK Zápy v minulém kole ukončila unikátní 10-zápasovou sérii bez porážky a naše A-mužstvo tak čeká nový začátek. V posledních 5 kolech narazí na ostatní sestupem ohrožené týmy (kromě FK Teplice B v posledním kole) a má velkou šanci navázat na dobrou sportovní formu ze začátku jara a vybojovat pro klub účast v ČFL i v příští sezóně.

V sobotu cestujeme do Jablonce B, se kterým jsme na podzim v prvním zápase na stadionu FSJM remizovali 2:2. Utkání bylo pikantní okolnost, když se zranil asistent rozhodčího Vít Nedvěd. V zápase jsme prohrávali, poté vedli, nakonec však zremizovali. Všechny góly padly v první polovině. Na jaře oba kluby prožívají výsledkový vzestup, ostatně to prožívá většina týmů ze spodku tabulky. Paradoxně se Jablonci více daří venku, kde dokázal vyhrát - a poměrně vysoko v Přepeřích (4:0) nebo v Ústí nad Labem (4:0). Naposled doma porazil FK Teplice B (4:2) a rovněž nastřílel čtyři branky. O minulém víkendu však padnul prohrou 2:3 na hřišti Chlumce nad Cidlinou.

B-mužstvo po středečním vypadnutí z pohárové soutěže cestuje na hřiště Baníku Modlany, kde se utká v souboji pátého celku tabulky se třetím. Baník Modlany je i finalistou Poháru ÚKFS, tudíž má rovněž středeční utkání v nohách. Soutěž Krajského přeboru se zamotává neboť není jasný postupující do Divize. Vedoucí SK Brná předběžně dává najevo, že o postup nebude mít zájem. Šance tak přejde na další v pořádí. Aniž by mostecké B-mužstvo nějak snižovalo ambice v sezóně, o postup do Divize zatím usilovat nebude.

Dorost U19 minulý víkend udělal rázný krok k definitivě udržení soutěže, když porazil doma další ohrožený tým FC Chomutov 2:1 a v tabulce již získává významný náskok navíc s dobrým vylosováním a zápasem k dobru v závěru soutěže. Zápas proti Chomutovu jsme jako malé derby odehráli bez pomoci hráčů, kteří již aktuálně dlouhodobě působí v kádrech dospělých, dorost tak prokázal rostoucí sportovní odolnost a mladý kádr se nakonec přeci jen vypořádá s nástrahy letošní sezóny. Proti Chomutovu nastoupili mladší dorostenci Šimon Radba, David Švarc, Tomáš Benda nebo Denis Paldrych a klub tak jde trnitou cestou rychlejšího posunu hráčů do Juniorky nebo A-mužstva.

Žáci U15/U14 v neděli cestují do Prahy do Střešovic k souboji s aktuálně posledním týmem tabulky, očekává se tedy bodový zisk, který rovněž stvrdí postavení ve střední části tabulky, kterou žáci U15 dosáhli s převahou mladších hráčů ročníku 2009. Na 10. místě tabulky máme 12-bodový náskok na 11. tým, patříme tak ke středu soutěže a připravujeme již kádr pro novou sezónu, která by na úseku žáků měla být významně stabilizační a řekněme konečně více ambiciózní.

Žácu U13/U12 odehráli svá utkání již ve čtvrtek v Karlových Varech, jednalo se o zápasy horní nadstavby ligové soutěže žáků. Zde však náš klub postihne reorganizace, kde ze soutěže ligy mladších žáků vznikne dvou-stupňová soutěž ligy > divize. Náš klub podle postavení týmu U15 bude patřit do úrovně divize, kam však výkonnostně aktuálně správně patří. V ligové soutěži se utkávají vesměs profesionální prvoligové kluby České republiky, kam se náš klub bude posouvat postupnými kroky.

Přípravky U11/U10 a U9/U8 o víkendu absolvují další satelitní turnaje v rámci Krajského přeboru a pomalu se chystají na finálový turnaj sezóny v červnu v Teplicích.

Ženy A nastoupí opět doma na stadionu FSJM v neděli 14.5. od 14:00 proti Sahaře Vědomice. V tabulce Divize patříme do horní poloviny, rádi bychom však potvrdili rostoucí jarní výkonnost při dalším domácím zápase. Naposled doma jsme prohráli s Jílovém, máme tedy co napravovat a opět si naklonit mostecké publikum.

Žákyně WU15 zajíždí k těžkému utkání na Bohemians Praha, půjde o přímý souboj o 3. místo v tabulce 2- ligy žákyň. Svěřenkyně trenéra Karla Giampaoliho prožívají vydařené jaro, v posledních 4 zápasech dokázali třikrát vyhrát. Porazily nás pouze holky z Českých Budějovic šťastným gólem v závěru utkání

Program družstev FK Baník Most-Souš o víkendu 12.5. - 13.5.2023
AM vs. FK Jablonec B, so 13.5., 10:15 v Břízkách u Jablonce