29. 7. 2022

Sezóna odstartuje v sobotu v Lounech předkolem Poháru FAČR

29. 7. 2022

Sezóna odstartuje v sobotu v Lounech předkolem Poháru FAČR

V sobotu v 17 hodin v Lounech započne nová sezóna 2022/23, ve které se naše A-mužstvo poprvé představí v soutěži ČFL. Předkolo Poháru FAČR v Lounech je prvním ostrým testem týmu vedeného trenérem Petrem Johanou.

Los Poháru FAČR, nazývaný též MOL Cup nás svedl na místo, kde jsme na jaře slavili postup do ČFL. Tam, kde něco dobrého končilo, možná bude něco nového začínat. Tradiční pohárový start sezóny doposud Mostu pokaždé vyšel. V úvodní sezóně 2020/21 jsme vyřadili doma Králův Dvůr a následně ve druhém kole díky koronaviru odstoupili od souboje s Českými Budějovicemi. V minulé sezóně jsme v 1. kole přešli přes SK Tochovice až v penaltovém rozstřelu. Zápas skončil v normální hrací době 1:1 a v nastavení se trefily oba celky. Most poslal do vedení David Matyáš, ale tochovický Martin Pazderník zařídil penaltový rozstřel, ve kterém jsme byli úspěšnější. Následně ve 2. kole jsme na stadionu FSJM narazili na 1. FK Příbram a po vyrovnaném boji vypadli trochu smolně 0:1.

Most sobotním zápasem v Lounech završí letní přípravu, ve které odehrál celkem čtyři přípravné duely, ve kterých dvakrát prohrál, jednou remizoval a jednou vyhrál. V každém zápase jsme dokázali skórovat a celkem nastříleli velmi solidních 10 branek. Nejlepším střelcem přípravy se stal Tobiáš Svoboda, který nás posílil z FK Brandýs nad Labem, ačkoliv jako hráč u nás hostuje z mateřského SK Šluknov. Nejlepší utkání jsme výsledkově sehráli proti FC Chomutov, kdy jsme na Albrechtické vyhráli jasně 4:0. Čtyři branky jsme nastříleli i Královému Dvoru, který odehrál skvělou minulou sezónu v ČFL, kde skončl těsně druhý za Slavií Praha, půlhodiny před koncem jsme dokonce vedli o tři branky, přesto nakonec utkání skončilo divokou remízou 4:4.

Malá generálka se hrála minulý v Praze týden proti Motorletu. Most neproměnil penaltu a ve vyrovnaném a bojovném utkání prohrál těsně 0:1. Druhá generálka je na programu ještě zítra v pohárovém zápase proti Lounům. Vzhledem k velmi brzkému startu sezóny, byla letošní letní přípravy pro všechny kluby velmi krátká a pohárové utkání bude pro většinu takovým posledním odstrým testem.

Přehled utkání letní přípravy
So 9.7. vs. Dresden 07 Laubegast 1:2