sobota, Litoměřice

15. října 2022

2:2
B-tým 2023

V sobotu 15.10.2022 bylo na programu 10. kolo Krajského přeboru dospělých. Mostecké B mužstvo zajíždělo do Litoměřic, kde se utkali s domácím mužstvem FK Litoměřicko. V prvním poločase byli mostečtí aktivnějším mužstvem a častěji ohrožovali branku domácích. První obrovskou příležitost si ovšem dokázali vypracovat domácí v 19. minutě, kdy po skvěle zahraném rohovém kopu hlavičkoval jeden z domácích hráčů jen těsně vedle. Ve 34. minutě se hosté z Mostu dokázali brankově prosadit, když se po přímém volném kopu Hlaváčka trefil hlavou Nepraš 0:1. Ve 41. minutě dokázali mostečtí hráči přidat druhou branku v utkání, když se po zpětné přihrávce Jansy nádhernou ranou z 25 metrů pod břevno prezentoval Kurcin 0:2. První poločas tak skončil vedením mosteckého Baníku 0:2. Od úvodního hvizdu druhého poločasu zatlačili domácí mostecké hráče před svoji branku. Tento nápor dokázali litoměřičtí zužitkovat v 67. minutě, kdy přízemní centr z pravé strany hřiště využil jeden z nabíhajících hráčů 1:2. O tři minuty později už bylo vyrovnáno, kdy další centr zprava nádhernou hlavou prodloužili domácí až do sítě Pecháčovi branky 2:2. V závěru utkání mohli litoměřičtí dokonce strhnout vedení na svoji stranu, kdy v 87. minutě po chybě mostecké obrany se jeden z domácích hráčů ocitl sám před brankářem Mostu. Naštěstí pro mostecké brankář Pecháč výborným zákrokem svůj tým podržel a samotné utkání tak skončilo smírnou remízou 2:2. V následujících penaltách byli úspěšnější mostečtí mladíci, kteří si tak do tabulky připisují bod navíc.