neděle, Souš

7. května 2023

3:2
B-tým 2023

Další utkání krajského přeboru dospělých odehrálo B mužstvo na domácím hřišti v neděli 7.5.2023 s mužstvem FK Litoměřicko. Od prvních minut si domácí mužstvo vytvořilo územní převahu. Mostečtí hráči bobře kombinovali a vytvářeli si střelecké příležitosti. Do zaslouženého vedení se mostečtí dostali ve 23. minutě, kdy se z dorážky prosadil Popelka 1:0. Domácí i nadále pokračovali v aktivní hře, ale další branku i přes dobré příležitosti již vstřelit v prvním poločase nedokázali. A tak opět přišlo na řadu staré známé sportovní pořekadlo nedáš dostaneš a v poslední minutě prvního poločasu dokázali litoměřičtí vyrovnat po rohovém kopu a následném důrazu před brankou na 1:1. Druhý poločas už byla hra daleko vyrovnanější a nebezpečné příležitosti se množili před oběma brankami. V 59. minutě hosté dokázali využít nedorozumnění domácí obrany a otočili skóre utkání ve svůj prospěch 1:2. Z tohoto vedení se hosté radovali pouze 3 minuty, když z příméhpo volného kopu z 18 metrů se prosadil Cicko 2:2. V závěru utkání byli domácí aktivnějším mužstvem a vytvářeli si i více zajímavých situací před brankou soupeře. Vítěznou branku dokázali domácí vstřelit v poslední minutě, kdy nejprve Schön nastřelil hlavou tyčku a z následné dorážky se již nemýlil Nguyen 3:2. Po závěrečném hvizdu se mohli mostečtí radovat jak z těsného vítězství 3:2, tak i ze zisku dalších tří bodů do tabulky.