Mládež
28. 9. 2023

O víkendu hrají doma pouze dorostenci s Aritmou. Béčko jede do Ledvic.

Mládež
28. 9. 2023

O víkendu hrají doma pouze dorostenci s Aritmou. Béčko jede do Ledvic.

Během takřka prodlouženého víkendu čekají na mládežnická družstva Baníku pouze dvě domácí utkání, ve kterých dorostenci přivítají Aritmu, ostatní naše družstva cestují ven.

Mnozí školáci dostali na pátek ředitelské volno a tak tréninková příprava může nerušeně směřovat k víkendovým zápasům, které posunou podzimní sezónu do své druhé poloviny. Na Baníkovce čeká množství výjezdů, doma hrají pouze dorostenci proti Aritmě.

B-mužstvo čeká jistě zajímavý zápas v Ledvicích. Jako favorit cestuje na hřiště ambiciózního nováčka soutěže, který je však zatím za očekáváním, po třech dosavadních výhrách se pohybuje na 11. místě tabulky. V kádru Ledvic se po letním postupu objevili někdejší hráči Souše Michal Prokop a Dominik Dolejší, Mostem prošel i Matěj Koudelka nebo Milan Ryška. Našemu B-mužstvu po poslední remíze s lídrem tabulky Brnou patří třetí místo tabulky se stejným bodovým ziskem jako mají o skóre druhé Černovice. Zápas v Ledvicích má výkop v sobotu v 15:00 hodin.

Dorosty U19 a U17 se jako jediné družstva Baníku představí o víkendu doma. V sobotu na Souši se utkají s Aritmou Praha a mohou útočit na přední příčky tabulky divize dorostu, neboť vzhledem k postavení v tabulce jdou do zápasů jako favorité. Starší U19 aktuálně 4 zápasy neprohrála a po nedávné domácí výhře nad Duklou se dotáhla na dostřel čela tabulky, kterému vévodí Dukla Praha. Dorost U19 dosud v sezóně zapsal pět výher a pouze jedinou prohru v Karlových Varech. V sobotu od 10:00 na Souši by mohl být k vidění atraktivní duel.
Mladší U17 rovněž se 4-zápasovou šňůrou bez prohry vyhlíží další domácí utkání, ve kterých na Souši ztratily pouze v úvodním zápase sezóny proti Vyšehradu.

Žáci U15 a U14 mají v divizní soutěži perný prodloužený víkend. Díky vloženému kolu hrají ve čtvrtek a pak ihned v sobotu a pokaždé cestují ven. Ve čtvrtek do Prahy na hřiště Aritmy Praha, v sobotu pak do Roudnice. Trenér U15 Ladislav Rameš a U14 Michal Nguyen tak zřejmě rozloží síly na celý hráčský kádr, který v obou kategoriích čítá více jak 20 hráčů. Starší U15 zatím po jediné prohře s Duklou patří do popředí tabulky. Daří se i mladším U14, kterým patří aktuálně 6. místo s 18-členné tabulky.

Mladší žáci U13 a U12 jsou na tom co se týče programu podobně. Díky vloženému kolu cestují dvakrát ven. Ve středu před státním svátkem dokázali jak U13, tak U12 zvítězit v Chebu, v neděli je pak čeká výjezd do České Lípy. Soutěž mladších žáků je opět částečně zreorganizovaná, starší U13 hrají na hřiště vápno-vápno tam, kde to sportovní areály povolí, neboť je nutné vedlejší hřiště pro povinný zápas U12 ve stejném čase. Poprvé na velké fotbalové branky padá v kategorii U13 i hodně branek. V šesti dosavadních zápasech jsme dokázali nastřílet už 69 branek (průměr 11 branek na zápas). Mostečtí kluci zatím v kategorii U13 patří na čelo tabulky. V neděli se jako jasný favorit utkají s poslední Českou Lípou.

Dívky dorostenky cestují v neděli do Čáslavi už k šestému zápasu 2. ligy dorostenek. Střídavé úspěchy v minulém kole vyhoupla domácí výhra 3:1 nad Bohemkou. Do Čáslavi holky vyrážejí jako favoritky, ale z venkovních hřišť dosud nepřivezly ani bod.

Ženy na třetím místě tabulky cestují v neděli do Hrádku u Rokycan. Utká se tam druhý a třetí tým tabulky ženské Divize A. Ženy naposled zvládly ústecké derby s Vědomicemi jasně 6:1 a pokousí se prodloužit šňůru vítězství i v Hrádku.

Víkendový program mládežnických družstev Baníku
AM vs. Sokol Brozany (neděle 16:00, Brozany)
BM vs. Sokol Ledvice (sobota 15:00, Ledvice)
U19 vs. Aritma Praha (sobota 10:00, Souš)