24. 7. 2024

B-mužstvo zabralo a v přípravě porazilo Žatec 5:1

B-tým
24. 7. 2024

Třetí setkání se Slavojem Žatec v posledním půlroce konečně dopadlo vítězně. B-mužstvo vyhrálo jasně 5:1 a branky vstřelili tři mostečtí navrátilci.

Květnové semifinále Pohár ÚKFS na stadionu v Žatci, vyrovnání v poslední minutě pohárového zápasu a prohrané penalty stále zůstávají ve vzpomínkách na ztracenou příležitost minulé sezóny. V průběhu května jsme se Žatcem odehráli dvě utkání, nejprve ve středu jsme hodně smolně na novém stadionu v Žatci vypadli na penlaty v semifinále poháru ÚKFS. O čtyři dny později jsme prohráli i domácí přeborový zápas 1:3. Slavoj Žatec se následně v červnu stal celkovým vítězem Poháru ÚKFS v loňské sezóně.

Nový trenér mostecké juniorky Luděk Altman se o květnovém příběhu dozvěděl při četbě jarních sestav a hledání optimálního rozestavení a celého kádru pro nadcházející podzim. Spíše však řešil nápravu sobotní blamáže proti juniorům Viktorie Žižkov, které mostecká rezerva v Blšanech prohrála opravdu vysoko 1:8.

Středeční zápas v Žatci měl o poznání jiný průběh. Most měl značnou převahu a diktoval tempo zápasu. Zřejmě vlivem stále teplých dnů však nastavené tempo nějak závratné otáčky nenabralo a některé pasáže se musely tak trochu přetrpět. Baník měl významně větší držení míče, trpělivě kombinoval, ale kombinace byla pomalá, příležitosti a šance nevytvářela. Soupeř spíše chodil do brejků, tak jako ve dvacáté minutě, kdy Žatec otevřel skóre po nepovedené malé domů.

Pomohla zřejme přestávka na pití, tzv. trinkenpause ve 23. minutě první půle. Most následně konečně zrychlil a vedení akcí bylo přímočařejší. Josef Kučerka ve 29. minutě vyrovnal po povedeném prostrčení od Vildy Sedláka. Ve 35. minutě otočil stav kapitán Adam Smitka, který použil důraz jak na stopera Žatce, tak na ex-mosteckého brankáře Adama Richtera a pohodlně uklízel do prázdné branky. Před koncem poločasu pak konečně vyšla parádní akce, Šimon Buben se prosadil po své levé straně a z ideální přihrávky Jan Skurovec fotbalově prudkou a přesnou střelou upravil na 3:1.

V mosteckém dresu nastoupilo celkem 5 navrátilců. Jan Skurovec se vrátil z hostování v Lounech a na podzim hledá pravidelné starty v mosteckém B-mužstvu s vidinou restartu kariéry v dospělých. Radek Žorna po návratu z dorostu Teplic připisuje starty v A-mužstvu i B-mužstvu. Po roce v Ervěnicích se do mosteckého kádru pokouší vrátit Jan Málek, který strávil celou mládežnickou kariéru v mosteckém dresu. Letní test podstupuje i Jakub Hrdý a opět střílí branky.
V žateckém dresu se úspěšně prosazují ex-mostečtí odchovanci Jakub Vlček, Pavel Bíma nebo brankář Adam Richter.

Po změně stran tempo zápasu opadlo, oba týmy prostřídaly a plnily rozložení zátěže na celý kádr. Hra při častých střídáních přeci jen ztrácí na souhře a chvíli si to sedá. Diváci tak měli čas zkontrolovat i mobilní telefony, ale kdo si počkal, ten se dočkal. Další branky Baník přidal až v závěrečné čtvrthodince. V 77. minutě Jan Havlíček krásně vyslal Jakuba Hrdého, který využil svou sprinterskou rychlost a o tyčku zvýšil skóre na 4:1.
Poslední branku zápasu dal v poslední minutě Jan Málek, který po přihrávce Hrdého zachoval klid, ve vápně srovnal mířidla a v jasné příležitosti zakončil přesně k tyči. Chladnokrevnost.

Škoda dalších neproměných příležitostí, kde po brance volaly zejména průniky Skurovce nebo přetažené přihrávky přes vápno od Vlasty Liptáka. V dobré hlavičce se objevil i Šimon Buben. Několi dalších příležitostí se promarnilo neobratností, možná až dřevěností některých míčových ekvilibristik.

FK Slavoj Žatec - FK Baník Most-Souš 1:5 (1:3)
Branky: 23. (ŽAT) - 33. Kučerka, 37. Smitka, 43. Skurovec, 77. Hrdý, 89. Málek

Sestava Mostu: Kosinský - Žorna, Kovář, Tajmr, Buben - Smitka - Skurovec (45. Kozikowski), Sedlák (60. Keldrych), Hlaváček (45. Havlíček), Kučerka (45, Lipták) - Kavický (45. Málek)