6. 5. 2023

V sobotu od 15:00 proti SK Zápy, po fotbale na házenou

6. 5. 2023

V sobotu od 15:00 proti SK Zápy, po fotbale na házenou

Do konce sezóny zbývá 6 kol, ve kterých hrajeme třikrát doma a třikrát venku. Ačkoliv Most patří na jaře k nejlepším týmům soutěže, záchrana není vůbec jasná. Ohrožené týmy dělí doslova jeden bod.

Špatně zachycený podzim soutěže a slabých 9 bodů po pdzimu stále limituje náš tým, který dále hraje pod přímým tlakem ohrožení sestupu. Tabulka ČFL se dále zplošťuje a do boje o záchranu se zapojuje stále více týmů. Sleduje se i tabulka FNL (2. ligy) a zda sestoupí jeden nebo dva moravské týmy. Sleduje se také druhá skupina ČFL (B) a bodový zisk Povltavských Štěchovic. V případě sestupu jednoho moravského týmu, spadnou z ČFL tři týmy, v případě sestupu dvou moraváků, spadnou z ČFL pouze dva poslední.

Obraťme však list a soustřeďme se především na sebe. Náš tým má dnes ideální příležitost prodloužit neporazitelnost už na 13 zápasů v řadě, což jistě není k zahození. Soupeř však bude opět z kategorie náročných, ostatně jako celou sezónu. Zápy v posledních dvou zápasech dokázaly shodně nastřílet soupeřům pokaždé 4 branky. Exceluje především útočník Tomáš Matějka, který má z posledních 2 zápasů na kontě 4 přesné zásahy.

Zápy trochu bojují s termínovou listinou, na jaře měly odloženy hned dva domácí zápasy díky špatnému terénu. Jednu dohrávku zvládly ve středu proti Přepeřům (jasná výhra 4:1), druhá dohrávka je čeká v průběhu přes-dalšího týdne proti Benešovu.

Náš domácí tým by dnes potřeboval zvítězit (co jiného taky), aby se dostal do mnohem klidnějších vod. Aktuálně tabulka spojuje sedm týmů na rozdílu 4 bodů. Most má ještě reálnou šanci skončit v první polovině tabulky anebo se také skácet do sestupu. Zajímavá sezóna bude vrcholit v následujících zápasech, kde nás čekají souboje právě v druhé polovině tabulky.

FK Baník Most-Souš - SK Zápy
sobota 6.5.2023, výkop v 15:00, stadion FSJM