B-tým

B-tým
9. 3. 2023

Ze Strupčic přichází do Juniorky ex-mostecký Filip Tajmr a René Rada

Mladé naděje Filip Tajmr a René Rada se na jaře vracejí do Mostu. Klub tímto obnovuje spolupráci s klubem SK Strupčice, v jehož barvách v nedávné minulosti slavil úspěchy právě ex-mostecký hráčský ročník 2004 a 2003 pod vedením zkušeného trenéra Romana Hradského.

Pod vedením trenéra Romana Hradského dosáhl Strupčický dorost dvakrát na vítězství v Krajském přeboru dorostu a další úspěchy slavil v dílčích soutěžích nebo pohárech. Netradiční trenérský styl, charisma a energie v trenérské práci dokázala hráče nadchnout k náročnému tréninkovému procesu i odhodlání v soutěžních zápasech. Hráči trenéra Hradského následovali i do dalších klubů jeho působení. Právě v roce 2017 trochu i na pozadí nepřehledné situace v Mostě zvolila odchod větší skupina hráčů včetně tehdy žákovských mladíků Tajmra nebo Rady.

SK Strupčice v poslední sezóně vyhrál Krajský přebor dorostu, když za sebou zanechal i větší kluby jako FK Litoměřicko, VOŠ Roudnici nebo Neštěmice. Filip Tajmr v poslední vítězné dorostenecké sezóně nastřílel z pozice stopera úctyhodných 21 branek, na podzim už v A-mužstvu Strupčic přidal další 2 branky a stal se na podzim nejvytíženějším hráčem mužského kádru s 1350 odehranými minutami (15 zápasů). Společně se spoluhráčem z dorostu Tomášem Chrenkem tak dotáhli Strupčice na podzimní první místo tabulky I.B třídy.

Zimní přípravu již se svým spoluhráčem, levým obráncem René Radou zkusil v Juniorce Mostu, kde se ihned zařadil ke stálým členům zimní sestavy.

Před startem jarní části našly oba kluby SK Strupčice a Baník Most-Souš opět společnou řeč. SK Strupčice ačkoliv s cílem jarního postupu z I.B třídy nakonec uvolnily oba hráče na jaro pro Most, kde oba mohou působit ve vyšší soutěži. Filip Tajmr se opět vrátil mezi kmenové hráče Mostu. René Rada bude na jaře v Mostě působit zatím na hostování.

Trenér mostecké Juniorky Stanislav Hofmann během zimy obnovil i další známé a talentované hráče někdejší mostecké mládeže. Z Bečova přicházejí do jarního kádr Daniela Schön a Alexe Cerman. Oba patřili k velkým nadějím dorosteneckého fotbalu. Daniel Schön v Mostě a Alex Cerman v Chomutově, potažmo Ervěnicích. Z korejské Akademie Myongji přichází na jaro i jihokorejský Minseo Kim, který v zimní přípravě předvedl rychlost a preciznost v ovládání míče, tedy atributy ve fotbale nejvíce ceněné.

Filip Rada, Foto: SK Strupčice