2. 4. 2024

​Rozhovor s brankářem Kryštofem Lichtenbergem

2. 4. 2024

​Rozhovor s brankářem Kryštofem Lichtenbergem

Dalším zpovídaným hráčem se stala brankářská jednička A-mužstva Kryštof Lichtenberg. Nejen o životě v brankovišti, ale i osobním životě talentovaného brankáře si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Jak si se před sezónou smířil s tím, že s tebou Mladá Boleslav nepočítá a budeš k dispozici pro hostování?
Boleslav za mnou přišla s otázkou hostování či setrvání v klubu. Pro obě strany bylo hostování výhodné, jak pro mě kvůli zápasovému vytížení, tak pro klub z pozice toho, že budu pravidelně chytat. Když jsme začali hostování řešit, tak jsem to postupně probíral s klubem, moji agenturou, ale hlavně s trenéry v Boleslavi a rodinou. Kdybych v Boleslavi zůstal, tak by nás bylo hodně na mé pozici, proto jsme se shodli na tom, že na rok odejdu. Pozitivem bylo to, že do Mostu přišel trenér Sazima, kterého jsem znal.

Kdyby i v nové sezóně Boleslav pro tebe nenašla místo a Baník by projevil o tvoje služby zájem, zůstal bys?
Momentálně se chci soustředit na nejlepší výkony na hřišti a uvidíme, co bude v létě. V Mostě se mi každopádně líbí, ale uvidím, jaké se možnosti naskytnou.

Jak bys okomentoval podmínky, kterými disponuje náš klub?
Podmínky jsou zde velmi dobré. Myslím si, že převyšují třetí ligu.

Společně se Zápy máme nejméně inkasovaných branek v lize. Co bys nám k tomu řekl?
Těší mě, že jsme na tom takhle dobře. Je to dobrá vizitka celého týmu. Pokud by to takhle zůstalo, byl bych rád za sebe i za tým.

Jak se ti spolupracuje s trenérem brankářů Jaroslavem Belaněm a je něco, co bys v jeho práci vypíchnul, jako to vůbec nejlepší?
S trenérem se mi spolupracuje skvěle. Je cítit, že ho jeho práce baví a přenáší to i na nás. Společně s ním a ostatními gólmany v klubu máme velmi dobrý vztah. Co bych vypíchnul jsou právě úroveň tréninků, profesionalita a dobrá nálada.

Jak moc je náročně dojíždět téměř každý den za tréninkem do Mostu?
Občas je to náročnější, ale dá se to zvládnout.

Skoro každý zápas mezi diváky je tvůj otec. Je to právě on, který tě k fotbalu přivedl a který je tvou největší oporou?
Jojo je to tak. Taťka je na každém zápase a když mamka není v práci, tak je přítomna i ona. Rodiče mě hodně podporují a mám v nich oporu od samého začátku, co jsem začal s fotbalem. Chtěl bych jim za to moc poděkovat.

Máš nějaký předzápasový rituál?
Rituálů mám trochu víc, takže by to bylo na dlouhé vyprávění (směje se). Jedním z nich je poklepání na tyčky před zápasem či poslouchání hudby.

Jaký je tvůj brankářský idol?
Nemám vyloženě jednoho brankáře. Hodně se mi líbí německé duo Manuel Neuer a Ter Stegen, dále také Thibaut Courtois z Realu nebo Ederson Moraes ze City.