1. 9. 2024

A-Muži podruhé doma prohráli, s Pardubicemi 0:1

1. 9. 2024

A-Muži podruhé doma prohráli, s Pardubicemi 0:1

Anglický týden nezastihl A-mužstvo v dobré herní pohodě, všechna tři utkání minulého týdne jsme prohráli, poslední v sobotu s Pardubicemi B těsně 0:1.

Baník zakončil letní období s rozpaky. Z nadějného vstupu do sezóny se stala blamáž a po dvou domácích prohrách s Libercem B 1:2 a Pardubicemi B 0:1 se sezónní plány rychle mění. Cílem sezóny bylo hrát v horní polovině tabulky a pokračovat ve stabilizaci třetiligového kádru pro další vzestup klubu. Dvě poslední nezvládnutá domácí utkání posílají sezónu do dotahování současného manka.

Velmi teplé sobotní počasí nebránilo vysokému tempu zápasu, ve kterém se hrál náročný běhavý fotbal. Bohužel zápas přinesl velký počet nevynucených ztrát na obou stranách a mnoho zmařených slibně se rozvíjejících akcí. Baník ztrácel podporu při svých útočných akcích a povětšinou se rozpadl na individuální průniky nebo centr do velkého vápna na osamoceného Novotného, který však byl dobře střežen a centr pohodlně snad pokaždé odvrátil vysoký stoper Chukwuebuka.

Ve středu hřiště byl Baník silnější, ale vtipný recept na organizovanou obranu nenalezl, naopak často čelil brejkovým akcím soupeře, kde sprintové obranné situace braly v horkém odpoledni hodně sil v celkově náročných posledních 14 dnech.

V prvním poločase se v šanci ocitl Jindra Novotný, hlavičkoval zády těsně vedle branky, Ruda Novák vracel nebezpečnou standardku do ohně, ale ze závaru vyšel vítězně bohužel brankář Pardubic Šimon. Lukáš Marhoul se už-už dostal za obranu soupeře, ale vedoucí branku nám sebral správně odmávaný ofsajd.
Michal Patka však na druhé straně musel rovněž předvést dva klíčové zákroky, kterými udržel Baník ve hře a uchránil ho před inkasováním branky.

Po změně stran se dalo cítit jak se utkání láme a že zřejmě zápas rozhodne jediný gól. Baník se nemohl dostat do zápasu, množství útočných akcí zkazil, ocitl se i v množství nedorozumění a na Pardubice skutečně recept nenalezl. Za zmínku stojí vydařená střela z voleje Vladimíra Pátka, která měla gólové parametry, brankář Adam Šimon ji však dokázal vyškrábnout ze šibenice. Podobně Michal Patka v brance Baníku akrobaticky a reflexivně jednoruč vyrážel prudkou gólovou střelu pod břevno. Zákroky a výkony obou brankářů patřily k nejlepším výkonům na hřišti.

Osudová se pro Baník stala 67. minuta a další rychlý protiútok Pardubic, po šikovném prostrčení skrz obrannou linii se tváří v tvář Patkovi ocitl pardubický Jakub Tecl a umístěnou střelou poslal mladíky z Pardubic do vedení.

Ve zbytku zápasu měl Baník převahu, ale jasnou gólovou příležitost si nevytvořil, naopak ztratil schopnost razantní střely, většina útočných akcí skončila takzvaně vniveč nebo nepovedenou střelou. Za zmínku stojí dva průniky kolem brankové čáry Dominika Procházky a Honzy Štefka. Na zpětnou přihrávku však vhodného spoluhráče nenašli, sliné akce tak zhatila pardubická obrana nebo brankář Šimon.

FK Baník Most-Souš - FK Pardubice B 0:1 (0:0)
Branka:
67. Tecl
Sestava Mostu: Patka - Radba, Novák, Petržílka, Pátek - Novický (85. Rjaska), Petr (72. Cibulka), Šimeček, Procházka (72. Štefko) - Novotný, Marhoul (57. Mukendi)

Sestava Pardubic: Šimon - Svatoš, Koukola, Chukwuebuka, Procházka, Machů, Halda, Pandula (89. Brož), Suleiman (67. Zarate), Yahaya (46. Mukwele), Brdička (60. Tecl)

Rozhodčí: Hoch - Coufal, Melničuk (delegát Macháček)
ŽK: Most bez karty - 62. Machů, 81. Mukwelle

naši partneři