28. 4. 2023

A-Mužstvo cestuje v sobotu do Živanic

28. 4. 2023

A-Mužstvo cestuje v sobotu do Živanic

V sobotu nás čeká důležité utkání, v Živanicích půjde o přímý souboj na spodku tabulky ČFL.

Mostecký tým v sobotu od 17:00 hodin nastoupí v Živanicích k důležitému utkání jarní časti ČFL, ve které doposud pravidelně bodujeme a zlepšenými výkony stoupáme tabulkou. Podzimní ztráta se však ukazuje jako výrazná, neboť i přes dosavadní jarní výsledkové úspěchy, stále hrajeme o přímé ohrožení udržení soutěže. Most na jaře bodoval ve všech dosavadních zápasech, připsal si již 4 výhry a 4 remízy. Podobnou úspěšnost však zažívají i další sestupem ohrožené kluby, v jarní tabulce jsou v horní polovině také Sokol Živanice nebo SK Benešov. V oblíbené aplikaci Livesport je jarní statistika dobře viditelná při pohledu na tabulku a sledování aktuální formy, tedy započítání například pouze 10 posledních utkání. Most, Benešo a Živanice se pohybují na horních příčkách soutěže.

Čeká nás tedy rovněž úspěšný soupeř, který na jaře dokázal porazit Hradec Králové B, FK Teplice B, naposled vyhrál minulý víkend v Chlumci nad Cidlinou 1:0, když udržel vedení po úvodní rychlé brance Matouše Spěváka. Na venkovních hřištích Živanice dokázaly porazit i Pardubice B dvěma slepenými brankami Štěpánka a Poláka.

Hráčský kádr Živanic čerpá především ze spolupráce s ligovými kluby Hradec Králové a FK Pardubice, kde aktuálně převažuje vliv Pardubic, neboť na soupisce figuruje 6 hráčů, kteří prošli pardubickým klubem. Brankář Luděk Frydrych má za sebou působení i v ligovém Jablonci. Statistiku nejlepších střelců Živanic vede aktuálně trojice hráčů shodně se 6 brankami v sezóně, jsou jimi Lukáš Kopecký, David Petrus a Pavel Štěpánek. Právě u hráče Davida Petruse, který dříve působil i v ligovém Baníku Ostrava, došlo na podzim ke kontroverzi s pokusem o napadení rozhodčích při utkání ve Velvarech. Hráči byl posléze vystaven roční zákaz fotbalu ze strany disciplinární komise FAČR.

Sokol Živanice byl založen v roce 1958 v obci nedaleko Pardubic, v roce 2018 klub vyhrál divizní skupinu C a poprvé ve své historii se dostal do ČFL. V úspěšné sezóně 2018 klub došel až do 3. kola Poháru FAČR, kde vypadl se Sigmou Olomouc.

Sokol Živanice - FK Baník Most-Souš
sobota 29.4., výkop v 17:00 hodin
Stadion v Živanicích

Na podzim jsme se Živanicemi zremizovali 1:1, když v 65. minutě vyrovnal Tobiáš Svoboda.