30. 3. 2023

A-Mužstvo v neděli cestuje do Boleslavi

30. 3. 2023

A-Mužstvo v neděli cestuje do Boleslavi

V neděli nás čeká první z pěti utkání proti B-mužstvům ligových celků, a to konkrétně pátý celek tabulky FK Mladá Boleslav B.

Most aktuálně drží čtyřzápasovou sérii bez porážky, vlastně na jaře zatím neprohrál a zvedá divácký zájem. Sérii se pokusíme protáhnout i na ligové půdě v Mladé Boleslavi. Utkání je na programu den po ligovém duelu FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň, tedy přesně v neděli 2.4.2023 od 11:00 hodin. Hraje se na Městském stadionu v Mladé Boleslavi, tedy vedle hlavího ligového stadionu.

Naprosto stejnou jarní bilanci jako Most drží na jaře i náš soupeř Mladá Boleslav B. Na jaře získala boleslavská rezerva rovněž 8 bodů za dvě výhry a dvě remízy. Na domácím hřišti porazila FK Teplice B a remizovala s Hradcem B. Venku remizovala v Benešově 2:2 a minulý víkend vyhrála v Chlumci nad Cidlinou 3:2.
Velmi dobrou formu zatím prokazuje 19-letý Jakub Vlček, který si na jaře připsal již 3 branky. Velmi dobrý zápas odehrál naposled v Chlumci ex-teplický Patrik Žitný, který na východě Čech vstřelil dvě krásné branky. Z ligového kádru se v zápasech boleslavského béčka objevují ještě Lukáš Mašek, Radek Látal nebo Denis Donát.

A-mužstvo Mladé Boleslavi je aktuálně po reprezentační pauze a bojuje o klidný střed tabulky. V posledních letech Mladá Boleslav pravidelně bojuje z prostřední nadstavbové skupiny o poslední místo v Evropských pohárech. O víkendu ji čeká ligový šlágr proti FC Viktoria Plzeň, město tedy o víkendu bude žít fotbalem.

Z Mladé Boleslavi v našem kádru působí brankář Pavel Halouska a od minulého týdne i mostecký dorostenec a odchovanec Nikolas Charamza. Na podzim se oba soupeři rozešli smírně 1:1, když Most vyrovnával minutu před koncem hrací doby. Byl to tehdy na začátku září vůbec první bod v ČFL.
Most po ceněném domácím vítězství nad silným týmem Slovanu Velvary bude chtít využít úspěšné vlny a urvat další body z Mladé Boleslavi. Aktuální forma našeho nedělního soupeře je však velmi dobrá, na jaře Boleslav B nastřílela již 8 branek a k tomu neproměnila dvě penalty. Mužstvo trenéra Pavla Malury je na jaře chválené za velmi dobrý herní styl i kombinační fotbal. Mostecký tým tak čeká další výzva.

Do mostecké sestavy bude po zranění k dispozici Vladimír Pátek, kterého však na marodce vystřídal Radek Cibulka. Dále v tomto posledním přestupovém týdnu odešel na hostování do FK Ústí nad Labem Matyáš Stružinský.

Utkání má výkop v 11:00 hodin v neděli 2.4., hrát se bude na Městském stadionu vedle boleslavského ligového stadionu.