10. 7. 2024

A-Mužstvo zahájilo letní přípravu

10. 7. 2024

A-Mužstvo zahájilo letní přípravu

V úterý odpoledne absolvovalo A-mužstvo první společný trénink na hřišti pod vedením trenéra Stanislava Hofmanna.

Nová sezóna se rozjíždí, A-mužstvo je zpět v plném tréninku a s množstvím nových hráčů pro novou sezónu. Úvodního tréninku se zúčastnilo celkem 23 hráčů, včetně 6 nových posil do základního kádru a čtveřicí dorostenců se šancí na zapracování do A-mužstva Baníku.

Trenér Stanislav Hofmann se svým realizačním týmem ve složení Martin Kocík (asistent), Jakub Veselý (trenér brankářů), Vít Popelka (kondiční trenér), Petr Sattler (vedoucí) rozjel první trénink na horním hřišti Stadionu Josefa Masopusta v parném odpoledni krátce před 17 hodinou. A-tým od začátku července trénoval individuálně, v pondělí podstoupil kondiční testy a v úterý 9.7. se hráči poprvé společně sešli na stadionu k prvnímu společnému tréninku.

Mezi posily hráčského kádru se zařadili brankáři Tomáš Kolodziej ze Slavie Praha a Lukáš Fialka z FK Teplice. Tým dále doplnili obránci Ondřej Damašek z Bohemians Praha a Jean Rodney Foungala z Francie, který v minulé sezóně působil v Teplicích. Klub angažoval i trojici záložníků, a to Martina Petra z Robstavu, Dominika Procházku z FK Teplice a Petra Fischera z FK Ústí nad Labem. Zároveň se k áčku připojili i mladí ex-dorostenci. Z hostování v Teplicích se vrátili Kenneth Balázs a Radek Žorna, z mosteckého dorostu dostanou šanci Denis Paldrych a Vilém Sedlák.

Sportovní manažer Petr Glaser je potěšen, že se do nového týmu podařilo angažovat hráče s převahou regionálního charakteru. "Většina hráčů kádru je nyní z našeho regionu nebo v Mostě bydlí, s tím jsem velmi spokojen, rádi bychom stavěli kádr na větší sounáležitosti s regionem klubu, méně na cestování hráčů odjinud, většina cizinců z loňské sezóny v klubu skončila."

Jarní hráčský kádr opustili Milosz Gluski (Polsko), Deniss Stradins (Lotyšsko), Liad Elad (Izrael), Adin Jacobovici (Izrael), dále Matěj Kubeš a Dominik Bína. Hostování skončilo i brankáři Kryštofovi Lichtenbergovi. "Kádr loňské sezóny byl úspěšný, ale ukázalo se, že jeho dlouhodobá udržitelnost je složitá, neboť množství hráčů bylo v Baníku na hostování nebo z ciziny. Kádr ovšem splnil svůj účel. Nyní jsem ale rád, že prakticky všichni nově příchozí jdou do Mostu na přestup a můžeme hráčský kádr trochu plánovat do budoucna," sdělil k novým posilám Petr Glaser.

Klub angažoval i dvojici brankářů z regionu. Po úspěšných působeních brankářů Pavla Halousky a Kryštofa Lichtenberga přicházejí do Mostu Tomáš Kolodziej, odchovanec Litvínova a Lukáš Fialka, paradoxně rovněž odchovanec Litvínova a FK Teplice. Tomáš Kolodziej (bratr úspěšné tenistky) přichází na přestup ze Slavie Praha, Lukáš Fialka po skončení dorosteneckého věku v FK Teplice bude v úvodu působit v rámci spolupráce s FK Litvínov. Loňská brankářská dvojka Michal Patka by však mohl patřit k nejzkušenějším, neboť v dospělém fotbale působí zatím nejdéle a za Most již nasbíral několik startů v ČFL i MOL Cupu.

Mírnou kontroverzi vyvolala změna hlavního trenéra, kdy úspěšného Miloše Sazimu vystřídal u kormidla Stanislav Hofmann, ke které se vyjadřuje ředitel klubu Jan Skýpala: "Tuším, že další změna trenéra našeho klubu bude vnímána jako nekoncepční, možná záhadná. Chtěl bych k tomu však říct, že klub prošel určitou etapou, během které se spojily dva subjekty a postoupil do poměrně náročné soutěže ČFL. V minulé sezóně jsme byli tabulkově úspěšní, ale v přestupové politice jsme se názorově rozcházeli. S angažováním nového sportovního manažera Petra Glasera získává sportovní úsek novou vizi. S tím souvisela i oboustranná dohoda s trenérem Sazimou, kterému bych chtěl ještě jednou poděkovat za úspěšné působení."

K nové sportovní vizi ředitel Skýpala sdělil: "V minulé sezóně se klub dostal do kontaktu s postupovými ambicemi a čelil dotazům na možný postup do 2. ligy. Přeci jen jarní sportovní výpadek ukázal na určitou nepřipravennost hráčského kádru. Angažováním Petra Glasera na pozici sportovního manažera teď sportovní úsek dostavá svého lídra a možná právě tu koncepčnost. Myslím, že dosavadní letní příchody hráčů jsou toho důkazem."

Trenér Stanislav Hofmann první trénink sezóny hodnotil následovně: "Hráči začali velmi dobře, bylo vidět jejich odhodlání. Je cítit, že konkurence vzrostla. Překvapily mě však rozdíly v kondiční připravennosti u některých jedinců. Bylo však opravdu velké horko. Věřím že v dalších týdnech si to sedne." Následně potvrdil, že letní příprava bude mít kondičnější charakter, to potvrdí i následující anglický týden s programem třech přípravných zápasů.

První zápas letní přípravy odehraje Baník v sobotu 13.7. od 11:00 hodin v Blšanech proti Jiskře Domažlice.

Plán letní přípravy 2024
Sobota 13.7.2024 vs. Jiskra Domažlice (11:00, Blšany)
Středa 17.7.2024 vs. FC Viktoria Plzeň B (17:00, Blšany)
Sobota 20.7.2024 vs. FK Příbram (17:00, Dobrovíz)
Sobota 27.7.2024 vs. Baník Sokolov (10:00, FSJM)
Sobota 3.8.2024 vs. SK České Budějovice B (hřiště bude určeno, Praha)

Hráčský kádr letní přípravy 2024
Michal Patka
Tomáš Kolodziej (Slavia)
Lukáš Fialka (dorost FK Teplice)

Radek Cibulka
Ondřej Damašek (Bohemians)
Jean Rodney Foungala (FK Teplice)
Milan Hadinec
Rudolf Novák
Vladimír Pátek
Adam Petržílka
Radek Žorna (dorost FK Teplice)

Ondřej Novický
Martin Petr (Robstav)
Dominik Procházka (FK Teplice)
Adam Radba
Michal Rjaska
Jan Štefko
Vilém Sedlák
Denis Paldrych (dorost FKBMS)
Kenneth Balázs (dorost FK Teplice)

Petr Fischer (FK Ústí nad Labem)
Lukáš Marhoul
Jindra Novotný

Trenér Stanislav Hofmann na úvod sledoval především kondiční porovnání nových hráčů s aktuálním kádrem.

A-mužstvo zahájilo letní přípravný kemp

Dvojice Dominik Procházka a Jean Rodney Foungala v úvodním společném kolečku.

Manažer Petr Glaser připustil, že je rád, že letní tréninkové běhání už má definitivně za sebou.

naši partneři

partneři