před 2 dny

A-mužstvo Baníku o víkendu cestuje do Mladé Boleslavi

před 2 dny

A-mužstvo Baníku o víkendu cestuje do Mladé Boleslavi

A tým v neděli 20. října od 10:15 v rámci jedenáctého kola třetí fotbalové ligy zamíří na těžkou půdu, na hřiště Mladé Boleslavi B.

V dalším utkání A-mužstva lze očekávat boj o každý metr trávníku. V současné chvíli nám v tabulce patří třináctá pozice, kdy A-týmu velice pomohla sobotní výhra 5:0 nad Jiskrou Ústí nad Orlicí. FK Mladá Boleslav B je o příčku níže a v posledním svém zápase prohrála s lídrem tabulky FK Ústím nad Labem poměrně vysoko 0:4.

Nabuzený mostecký tým má po deseti kolech na svém kontě tři výhry, jednu remízu, šest proher, skóre 17:16 a s deseti body celkové třinácté místo tabulky. Mostečtí budou chtít po domácí výhře navázat dalším úspěšným zápasem a z Boleslavi si odvézt tři body. „Snažíme se plnit to, co nám trenér naordinuje, má nějaké vidění hry, snažíme se to plnit. Určitě teď domácí výhru musíme potvrdit v Boleslavi a přivézt body,“ říká kapitán týmu a současný druhý nejlepší střelec 3. Ligy Jindra Novotný.

Náš soupeř FK Mladá Boleslav je na tom podobně jako mostecký tým. Po deseti zápasech uhrála dvě vítězství, čtyři remízy, čtyři prohry a se skóre 17:22 je celkově v tabulce o příčku níže, tedy na čtrnáctém místě. „Bude to těžké utkání, soupeř má stejně bodů jako my, hraje se o důležité vítězství a případný posun ke středu tabulky. Budeme pokračovat ve stejném herním nasazení jako před domácími fanoušky, bojovat o každý balón. S příchodem nového trenéra přišel nový impuls, které mužstvo potřebovalo. Individuálně rozebíráme každou akci, špatně zpracovaný balón a v současné chvíli jsme snad hlavně v lepší psychické pohodě“, přiblížil atmosféru v týmu a důležitost utkání obránce Vladimír Pátek.

Středočeši do začátku podzimní části třetí ligy nevstoupili příliš oslnivě, výhry se dočkali, až v šestém utkání právě s Ústí nad Orlicí 2:0. Domácí výhry se Boleslav dočkala, až v devátém kole sezóně, překvapivě tehdy porazila aktuálně druhý celek tabulky SK Zápy 2:1. Utkání v Boleslavi nebude jednoduché. „Nesmíme se nechat unést vítězstvím z domácího prostředí a pracovat na tom, abychom vítězství zopakovali. Jsme agresivnější a budeme se snažit stále zlepšovat“, uzavřel trenér mosteckých Pavel Horváth.

Utkání 11. kola třetí české ligy mezi FK Mladá Boleslav B – FK Baník Most Souš začíná na Městském stadionu v Mladé Boleslavi 20. října v 10:15 minut.

FK Mladá Boleslav B - FK Baník Most-Souš
neděle 20.10, 2024, výkop v 10:15 hodin