28. 9. 2023

A-mužstvo jede v neděli do Brozan

28. 9. 2023

A-mužstvo jede v neděli do Brozan

Mostecké A-mužstvo v 9. kole ČFL cestuje v neděli do Brozan k prvnímu regionálnímu derby. Utkají se dva týmy z horní poloviny tabulky.

Podzimní sezóna se přehoupla do své druhé poloviny, kde náš tým čekají velmi atraktivní zápasy, ať už z pohledu regionality nebo postavení v tabulce. Čekají nás vesměs regionální derby a také soupeři ze špičky tabulky. Most si v úvodu sezóny vybudoval respektované postavení a aktuálně po 3-zápasové sérii výher drží 3. místo v tabulce. Současný bodový zisk 17 bodů dosahuje skoro až dvojnásobku počtu bodů získaných během celého loňského podzimu, kdy jsme jako nováček získávali ostruhy ve vyšší soutěži.

V závěru podzimu náš tým čekají velmi atraktivní zápasy. Prvním z nich bude jistě nedělní derby na hřišti Sokola Brozany. V minulé sezóně šlo pokaždé o dramatická utkání, ve kterých příliš branek nepadalo a utkání byla spíše remízového charakteru. Na podzim jsme ještě na Souši prohráli 1:2, do paměti se jistě zaryla šťastná branka Marka Krátkého z půlící čáry. Na jaře v Brozanech padla i červená karta pro Martina Jindráčka, Most poté šel do vedení brankou Matěje Kubeše v 65. minutě, v závěru jsme však inkasovali ze standardky po hlavičce Karla Hasila a zremizovali tehdy pouze 1:1. Podzimní i jarní utkání patřilo k divácky více navštíveným, i v mírném dešti si na hřiště do Brozan našlo cestu přes 400 diváků.

Sokol Brozany zakončil minulou sezónu na třetím místě ČFL a i v průběhu letoška si udržuje vysokou výkonnost. Od začátku sezóny patří k týmům z horní poloviny tabulky. Přibrzdila je však nevydařená domácí 3-zápasová série bez výhry. Díky otočenému pořadatelství v zápase s Ústím hrály Brozany tři zápasy po sobě doma, narazily však na vedoucí Zápy (0:2), favorita sezóny FK Ústí (0:1) a aktivní Pardubice B (1:1). Nyní do Brozan přijíždí Most a domácí už budou určitě chtít naplno bodovat. Trenérem soupeře je dlouhodobá stálice Jiří Němec, který od minulé sezóny zastává i funkci sportovního manažera.

Most na podzim zažívá nebývalé sportovní úspěchy, v sezóně doposud prohrál pouze v Mladé Boleslavi a dokázal již 5x vyhrát. Zaslouženě nám tak patří třetí místo v tabulce. Sílu mužstvo prokázalo v posledním domácím zápase proti Chlumci nad Cidlinou, ve kterém i v početním oslabení po vyloučení Gluskiho dokázalo otočit nepříznivý stav a v poslední minutě zvítězilo 2:1.

Nedělní utkání v Brozanech očekává zvýšený dovácký zájem, mostečtí fans budou mít vyhrazený sektor na protější tribuně.

Sokol Brozany - FK Baník Most-Souš
neděle 1.10.2023, 16:00 hodin