17. 2. 2023

A-mužstvo o víkendu s Přešticemi, dorost s Roudnicí

17. 2. 2023

A-mužstvo o víkendu s Přešticemi, dorost s Roudnicí

Zimní příprava se pomalu, ale jistě chýlí ke svému závěru, zbývají poslední dva víkendy přípravných zápasů. A-mužstvo nastoupí doma ve Velebudicích proti FK Robstav Přeštice, dorostenci na Souši proti VOŠ Roudnice.

A-mužstvo v sobotu proti Přešticím (11:00, Velebudice)
Bilance zimní přípravy 2023 pro A-mužstvo zatím vyznívá velmi příznivě. Po sérii třech vítězství v sobotu změříme své síly s účastníkem skupiny B ČFL, FK Robstav Přeštice. A-mužstvo tak finišuje zimní přípravu, za týden nás čeká už generálka proti Karlovým Varům. Trenér Daniel Sochor částečně bojuje s několika zraněními v hráčském kádru a slibuje si mnohé od pondělního plánovaného přechodu na přírodní trávníky. Současná zima napomáhá urychlenému návratu na klasickou trávu, která je v mnohém příznivější jako prevence zranění hráčů. Sobotní soupeř FK Robstav Přeštice figuruje po podzimu na 10. místě druhé skupiny ČFL. Během podzimního programu překvapil jasnou výhrou 5:1 nad tehdejším lídrem soutěže Jiskou Domažlice v sestavě s Davidem Limberským. Následující domácí prohry s posledním Sokolovem nebo Loko Vltavín však Přeštice odsunuly z předních pozic do středu tabulky.

B-Mužstvo v sobotu ve Slaném (10:30, Slaný, tráva)
Juniorka alias B-mužstvo nastoupí jako první celek našeho klubu letos na přírodní trávě. K zápasu na únorově netradičním hřišti cestuje do Slaného. Pro zdejší divizní celek půjde o malou generálku. V částečně remízové přípravě zatím B-mužstvo 3x remizovalo, 1x vyhrálo a prohrálo v Srbicích. Slaný jako zatím nejtěžší soupeř přípravy bude chtít před zahájením jarní části vyladit sestavu a očekává se obtížný duel, do kterého trenér Stanislav Hofmann nasadí i skupinu mladých testovaných, ale ambiciózních hráčů z Bečova nebo Strupčic. Klub rovněž angažoval mladého korejského agilního záložníka Minseo Kima.

Dorost U19/U17 proti VOŠ Roudnice (sobota 10:30, Souš)
Oba týmy dorostu po návratu ze soustředění naskočí zpět do zápasového programu. V sobotu na Souši je čeká VOŠ Roudnice. Ambiciózní celek sdružující hráče velkého fotbalového okresu Litoměřice v loňské sezóně hrál baráž o postup do 2. ligy dorostu, kde po velkém boji neuspěl proti SK Kladno, které se nakonec šťastně udrželo. Letošní podzim zakončila VOŠka na v Top 4, kde dominuje jasně odskočené FK Ústí nad Labem. Tým trenéra Petra Johany tak čeká velký test před zahájením jarní části odvet, ve které náš letošní dorost hraje o střed tabulky. Ze svého hráčského kádru však hned 3 dorostenci nastupují v zápasech A-mužstva.

Žáci U15/U14 na soustředění proti Litvínovu (sobota 10:30, Jirkov)
Utkání Zimní ligy ÚKFS 2023 odehrají naši starší žáci v azylu, na hřišti v Jirkově u Základní školy ve Vinařické ulici. Po obecně přestřelkách v zimní přípravě a mnohdy divokých výsledcích žáci dále pracují především na pohybové kultuře a kondici. Trenéři se však zaměří i na hru obrany a součinnost s brankářem. Spojený tým ročníku 2008 a 2009 hraje v těžké sezóně vesměs proti starším soupeřům a tým se drží skvěle. Žákovská soutěžní sezóna začíná až na konci března, proto na vyladění souhry je zatím dostatek času.

Žáci U13/U12 jedou do Děčína (sobota 9:30, Děčín stadion)
Na městeském stadionu v Děčíně se spolu v sobotu dopoledne utkají oba výběry mladších žáků. U13 i U12 od 9:30 hodin nastoupí proti Junioru Děčín, který po letošní sezóně míří zpět do ligy žáků. Mladší žáci Děčína jasně vedou tabulku krajského přeboru a oba kluby pojí velmi dobrá spolupráce, ačkoliv každý zastupuje opačný konec Ústeckého kraje. Mostečtí trenéři Ladislav Rameš (U13) a Martin Svoboda (U12) po sérii zahraničních turnajů vyzkouší opět české prostředí pro přípravu svých nadějných hráčů.

Přípravky na turnaje do Chomutova a doma s FK Ústí nad Labem
V sobotu se v chomutovské velké Sportovní hale ukáže na turnaji naše U9 vedená Michalem Broskovicsem a kluci představí nové kličky, které precizují v rámci zimního halového cyklu. V neděli stejný tým U9 společně s U8 na vedlejším hřišti vyzvou stejně staré soupeře z FK Ústí nad Labem. Hrát se bude letos poprvé venku na UMT na Souši. Přejeme klukům dobré počasí v nejisté předpovědi pro nedělní výkop ve 14:00 hodin.