10. 9. 2023

A-mužstvo odehrálo povedený zápas a porazilo Hradec B 4:0

A-tým
10. 9. 2023

Náš klub se v sobotu připojil k zářijovým mosteckým slavnostem a fanouškům předvedl krasojízdu v podobě jednoznačného vítězství 4:0 a posilování pozice v horní polovině tabulky.

Na stadionu FSJM jsme doposud prohráli pouze dva zápasy, loni na podzim s béčkem Hradce 1:2 a na jaře s SK Zápy 0:2. V ostatních 12 zápasech na stadionu jsme pokaždé bodovali, 8x vyhráli a 4x remizovali, svoji loňskou domácí porážku s Hradecm jsme tak dokázali odčinit parádně. Skvělým výsledkem a dominantní hrou. Rezerva Hradce sobotní zápas v Mostě nezvládla.

Prvních dvacet minut to na velké střelecké představení neukazovalo, hrál se spíše opatrný fotbal a hráče trochu probrala až první pauza na pití, kterou ve velkém parnu nařídil rozhodčí Pavel Orel. Krátce po ní totiž Štefko ve 27. minutě zatáhl míč po levé straně, našel před bránou Jindru Novotného, který střelou na zadní tyč otevřel skóre. Mostecký střelec zůstal při chuti a 7 minut na to obešel dva hradecké obránce a předložil jasný míč Jacobovicimu, který ukazál, že rovněž umí dát branku. Most vedl 2:0 ve 35. minutě a do konce poločasu udával tempo hry. Motorem zápasu byl doslova neúnavný Adam Radba, hvězdou zápasu se stal Jindra Novotný. Hradec se ze zápasu zcela vytratil.

Druhý poločas měl podobný obraz, Most si vytvářel převahu, ze které pramenily konečně gólové šance. Hradec se mohl vrátit do zápasu, když získal dvě zajímavé standardní situace, první vešla vniveč, druhou klíčovým zákrokem zneškodnil brankář Kryštof Lichtenberg. Pojistku nebo definitivu celému zápasu tak dal v 66. minutě opět Jindra Novotný, který byl i u třetího gólu když vyrobil penaltu, kterou proměnil Marek Vobecký. Most vyráběl další šance a navyšování skóre viselo ve vzduchu, nebezpečně střílel Jacobovici, obrovskou šanci měl Matěj Kubeš po přihrávce Novotného sám před brankářem z jedničky bohužel trefil pouze nohy padajícího hradeckého gólmana Čábelky. V samém závěru Hradec zřejmě mohl v utkání snížit a dosáhnout čestného úspěchu, do samostatného úniku se dostal Jan Mahr, jehož střelu však Lichtenberg kryl. Doslova z následné akce ve stylu rčení nedáš - dostaneš uzavřel skóre tedy Most. Opět Novotný dlouhou přihrávkou našel na pravé straně Rjasku, který si zpracoval míč a levačkou z hranice vápna navýšil skóre na konečných 4:0.

FK Baník Most-Souš - FC Hradec Králové B 4:0 (2:0)
Branky: 27. Novotný, 35. Jacobovici, 68. Vobecký, 89. Rjaska
Sestava Mostu: Lichtengerg - Pátek, Novák, Gluski, Petržílka (89. Bína) - Vobecký - Kubeš (72. Rjaska), Radba, Jacobovici (89. Cibulka), Štefko (78. Novický) - Novotný (89. Krukowski)

Sestava Hradce B: Čábelka (69. Strnad) - Baloun, Matiushenko, Mahr, Schmoranz (52. Musil), Hypšman (69. Šichan), Hodač (69. Kalina), Hlaváč, Boniš, Šimon, Holovatskyi (69. Zvěřina)