10. 3. 2024

A-mužstvo porazilo doma Sokol Živanice 3:0

A-tým
10. 3. 2024

První domácí utkání A-mužstvo zvládlo na výbornou, Sokol Živanice jsme na domácím stadionu porazili jasně 3:0.

Jako dobrý vstup do jara lze hodnotit první dva zápasy odvetné části ČFL. Po remíze v Pardubících si Baník připsal domácí vítězství nad sestupem ohroženým Sokolem Živanice. K následujícím dvěma utkáním vyrážíme na hřiště soupeřů, a to do Kolína a do Jablonce (B).

Most byl doma proti Živanicím po celý zápas mírně lepším týmem, převahu korunoval zejména v prvním poločase, kdy déle trvající tlak konečně proměnil v dosažení branek. V úvodní dvacetiminutovce totiž živanický brankář Simon Zíma doslova čaroval a chytil tři stoprocentní šance v řadě. Na brankové čáře nepropasíroval míč do sítě po slabé střele Jacobovici, povedený přímák Denisse Stradince byl zneškodněn vynikajícím zákrokem na čáře.

Ve 22. minutě jsme se však konečně gólově prosadili. Nová zahraniční posila Deniss Stradins se uvolnil na levé straně, přihrával před bránu a Adin Jacobovici (familierně přezdívaný Haaland) se tentokrát nemýlil a trefil mostecké vedení 1:0.

Ve 35. minutě se povedla přímočará akce na trase brankář Kryštof Lichtenberg - hrot Jindra Novotný, z dlouhého výkopu se Jindra dostal do samostatného úniku, který bez obtíží proměnil ve vedení 2:0.

Po změně stran ŽIvanice zlepšily výkon a obraz hry se vyrovnal. Vyložených šancí však ubylo a utkání se všeobecne spíše dohrávalo. Do velké příležitosti ke skórování se dostal Lukáš Marhoul, vyřadil brankáře a nezištně přihrál před opuštěnou branku Novotnému, vracející se obránci však dokázali zázračně odvrátit. V závěru utkání v 84. minutě se povedla akce na pravé straně v podání Matěj Kubeš - Vladimír Pátek, druhý jmenovaný pronikl do vápna, dostal se do kontaktu s branářem Živanic Zímou, přesto dokázal naservírovat před prázdnou branku Stradinsovi, ten ponechanou výhodu však neproměnil, rozhodčí tak ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu následně lotyššský záložník Deniss Stradins proměnil a připsal si tak gól i asistenci při svém debutu za Most, upravil tak na konečných 3:0.

FK Baník Most-Souš - Sokol Živanice 3:0 (2:0)
Branky: 22. Jacobovici, 35. Novotný, 85. Stradins
Sestava Mostu: Lichtenberg - Cibulka, Petržílka, Radba - Pátek, Jacobovici, Novický (89. Sedlák), Hadinec (75. Bína) - Marhoul (67. Kubeš), Novotný (89. Růžička), Stradins (89. Rjaska)

Sestava Živanic: Zíma - Chocholatý, Zvěřina (60. Pilný), Buriánek, Nikodém, Petrus, Hajník, Polák (69. Holec), Langr, Svoboda (69. Kopecký)