včera

A-mužstvo v Boleslavi prohrálo brankou v závěru 0:1

A-tým
včera

Další nevydařený venkovní zápas absolvovalo A-mužstvo v neděli v Mladé Boleslavi. V bojovném zápase padlo brankou z 83. minuty těsně 0:1.

Souboj ve spodní části tabulky 3. Ligy se po celý zápas nakláněl oběma směry, nakonec však gólově skončila příležitost domácích v 83. minutě a Baník opět podlehl ligovému B-mužstvu. Jedinou branku utkání vstřelil po odrazu od tyče chorvatský fotbalista Duke Korač.

Hrál se opět velmi intenzivní zápas se šancemi na obou stranách. V průběhu zápasu měl gólové příležitosti mostecký Baník, zejména Jindra Novotný byl dvakrát blízko klíčovému gólu, kterým by hosty poslal do vedení. Bohužel štěstěna se odvrátila. Boleslav hrozila především z rychlých brejků, většinu útočných akcí však mostecká obrana vyřešila v čele s agilním stoperem Rodneym Foungalou.

Největší příležitosti k dosažení branky byly v prvním poločase, ve 26. minutě, kdy boleslavský obránce Tobiáš Gregor vyhlavičkovával z brankové čáry a Jindra Novotný následně trefil tyč boleslavské branky. Dále pak ve druhém poločase v 79. minutě Jindra Novotný vystihl nepovedenou rozehrávku domácí obrany, ale odkrytou branku v jasné šanci bohužel netrefil. V 83. minutě tak udeřila Boleslav, brankář Tomáš Holý nejprve vyrazil střelu Peterky, následná dorážka šla ještě do tyče, až chorvatský Korač dokázal dostat míč pod břevno mostecké branky a zajistit domácím těsné vedení.

Zbývající minuty zápasu se pak dohrávaly sice ve zvýšené nervozitě a za velkého úsilí Baníku zvrátit nepříznivý stav utkání. Ovšem ani podpora vysokého brankáře Holého při sérii mosteckých rohů však vyrovnání v nastavených minutách nepřinesla.

FK Mladá Boleslav B - FK Baník Most-Souš 1:0 (0:0)
Branka: 83. Korač
Sestava Mostu: Holý - Damašek, Foungala, Novák, Pátek - Procházka (75. Balázs), Petr (86. Smitka), Šimeček - Rjaska (67. Marhoul), Novotný, Novický (86. Žorna)

Sestava Boleslavi B: Floder - Novák, Solomon (64. Kaulfus), Dohalský (64. Korač), Gregor, Vlček (80. Peterka), Vostřel (42. Výda), Leitl, Kolář (80. Fiker), König, Rulc,

Rozhodčí: Hes - Severýn, Andras (delegát Cichra)
ŽK: 23. Rulc, 75. Novák, 86. Korač - 61. Novický