5. 4. 2024

A-mužstvo v Hradci Králové o čelo tabulky

5. 4. 2024

A-mužstvo v Hradci Králové o čelo tabulky

A-mužstvo v neděli dopoledne cestuje do Hradce Králové, kde zabojuje o udržení kontaktu s čelem tabulky ČFL.

Zatím osm bodů z pěti jarních zápasů vybojovalo A-mužstvo Baníku, po poslední domácí remíze s Mladou Boleslaví B jsme ztratili třetí místo tabulky, o které se však pokusíme opět zabojovat v utkání s další ligovou rezervou, tentokrát v Hradci Králové.

Soutěž třetí jde do poslední třetiny svého programu, Most soutěží zejména s FK Ústí nad Labem a přetahuje se o 3. místo tabulky, zároveň však stahuje kontakt s úplnou špičkou. Na SK Zápy, které ve středu hrály vítěznou dohrávku s Mladou Boleslaví (2:1), ztracíme aktuálně 4 body.

S Hradcem Králové B máme pozitivní bilanci, v loňské sezóny Hradec vyhrál na podzim v Mostě, na jaře jsme byli ve východních Čechách úspěšnější my, v této sezóně dopadlo podzimní setkání jasnou výhrou Mostu v poměru 4:0, branky v zářijovém utkání dávali postupně Jindra Novotný, Adin Jacobovici, Marek Vobecký a Michal Rjaska. V letošní sezóně Hradec Králové B bojuje na spodku třetiligové tabulky a Most bude v zápase jasným favoritem.

O minulém víkendu prohrála hradecká rezerva v Živanicích 1:2, týden předtím nevyšel ani derby zápas proti FK Pardubice B, které Hradec B prohrál doma poměrem 2:4.

Mostecká jarní bilance zatím odpovídá papírovým předpokladům, za bodovou ztrátu se dá považovat snad jen poslední domácí remíza s Mladou Boleslaví B, cenná je výhra v Jablonci, naopak jako ztrátu lze brát prohru v Kolíně. Zápasem s Hradcem Královém B a následným domácím zápasem se Slovanem Liberec B procházíme nyní zápasovou sérií s ligovými rezervami. Na podzim se právě v této pasáži zrodil úspěšný útok na samotné čelo tabulky, Baník na podzim s Jabloncem B, Hradcem B a Libercem B po sobě v řadě dokázal zvítězit.

Utkání se hraje pro náš tým netradičně v neděli, což je však pro domací tradiční termín domácích zápasů. Hrát se bude ve sportovním areálu hradecké Slavie v ulici Víta Nejedlého.

FC Hradec Králové B - FK Baník Most-Souš
neděle 7.4.2024, výkop v 10:15 hodin