27. 5. 2023

A-mužstvo v neděli zajíždí na hřiště rezervy Hradce Králové

27. 5. 2023

A-mužstvo v neděli zajíždí na hřiště rezervy Hradce Králové

Sezóna ČFL se pomalu, ale jistě chýlí ke svému závěru. Do konce zbývají 3 poslední kola a zamotaná tabulka bude získávat přehlednější ráz.

neděli nás čeká utkání s rezervou Hradce Králové, které se odehraje v moderním hradeckém areálu Bavlna. Hradec Králové B naposled prohrál v Chlumci nad Cidlinou 1:2, předtím si však připsal důležité výhry s Teplicemi B a především v Benešově, kde dokázal otočit utkání, ve druhé půli nastřílet 4 branky a zvítězit 4:2. Vítězstvím v Benešově Hradec B přerušil delší jarní sérii bez vítězství, kterou natahoval až na 6 jarních zápasů. V závěru soutěže zajíždí Hradec B ještě do Brozan a končí doma proti Velvarům.

Náš mostecký tým o minulém víkendu porazil doma FK Přepeře 2:0 a po dvou prohrách se opět nadechl k záchraně soutěže, o kterou bojujeme prakticky od prvního kola sezóny. Na jaře to byla již pátá výhra, kterou brankami zajistili jarní posily Zinhasovič a Kubeš. Do Hradce Králové tak cestujeme s velkým odhodláním potvrdit trend zlepšujících se výsledků i herního projevu. Hráčský kádr opět trochu zasáhla zranění, neboť Jan Štefko laboruje s bolavými zády, Marek Vobecký půjde do zápasu zřejmě s maskou chránící jeho zlomený nos z utkání proti Přepeřům.

Postavení v tabulce ČFL nám dává naději rozhodnout o vlastním osudu samostatně. Po Hradci Králové hrajeme doma s Benešovem a v posledním kole jedem k derby do Teplic. Bodové kalkulace nemají větší význam, možných kombincí je příliš, nicméně vzhledem k trendu ostatních klubů potřebujeme opět bodovat.

Utkání v Hradci se hraje v moderním areálu Bavlna, který stojí od roku 2012. Dominantou je moderní tribuna pro 335 sedícíh diváků a ubytovna pro hradecké hráče mládeže. Barevná kombinace laminátových desek budovy ubytovny i tribuny dává areálu svěží barevný dech. Zajímavé řešení má i zakrytí střechy tribuny tenkou membránou vypnutou do tvaru skořepiny. Trávník je vystavěn pomocí technologie fibersand, kde odolnosti klasického trávníku pomáhají umělá vlákna.

FC Hradec Králové B - FK Baník Most-Souš
neděle 28.5.2023, 10:15 hodin