20. 1. 2024

A-mužstvo ve druhé přípravě prohrálo v Plzni 0:3

20. 1. 2024

A-mužstvo ve druhé přípravě prohrálo v Plzni 0:3

Ani ve druhém letošním vzájemném zápase jsme nedokázali porazit rezervu Viktorie Plzeň, v mrazivé ale krásné sobotě jsme v Plzni prohráli 0:3.

A-mužstvo ve druhém přípravném zápase letošní zimy cestovalo do Plzně k odvetě za letní generálku, která se v Blšanech hrála také proti rezervě Viktorie Plzeň. Trojice ex-plzeňských odchovanců se tak vracela do známého prostředí, Ondřej Novický, Adam Petržílka jako hráči a Jaroslav Belaň jako trenér v Plzni dlouhá léta úspěšně působili.

Hrálo se spíše bojovné a hodně běhavé utkání. Jak už tomu v lednové fázi přípravy bývá, kombinační prvky obou mužstev vázly. K celkové nižší fotbalovosti přispěla i přeci jen již starší umělá tráva v areálu sportovní školy Terezie Brzkové. Technická kvalita provedení se i v mrazivém dopolední významně snižovala. Oba týmy tak vsadily zejména na protiútoky a poměrně rychlý přechod do útoku.

Plzeň šla do vedení po skrumáži po standardní situaci. Ostatně signály při rozehrávaných standardkách Plzně byly dobře secvičené, částečně funkční a mostecké obraně vytvářely problémy. Most se dostával dopředu především díky Růžičkovi a Rjaskovi, několikrát se za obranou soupeře objevil i Skurovec, ve vápně soupeře jsme však finální přihrávku nevymysleli a akce končily maximálně rohovým kopem.

Po změně stran vyslal trenér Miloš Sazima do útoku útočné trio Novotný, Kubeš a nová útočná akvizice Lukáš Marhoul. Těm se podařilo plzeňskou obranu provětrat trochu více. Vytvořené dobré příležitosti jsme však nevyužili. Několikrát postupoval po pravé straně Kubeš, Radba se prosmýkl osamocen až do vápna, podobně Jacobovici měl dobrou příležitost k lepšímu centru. Jednou míč prosvištěl takřka po brankové čáře, doklepnout jsme však nedokázali. Most ve druhé půli přeci jen získal optickou převahu, měl větší počet "očekávaných" gólů, nicméně Plzeň vyrážela ke stále více a více nezbečným kontrům. Michal Patka nadvakrát vychytal samostatný nájezd, klíčové obranné zákroky měli i Adam Radba nebo Láďa Pátek. Na malém vápně se nedomluvili Novotný s Kubešem, vzápetí Plzni vyšla rozehraná standardka s centrem na zadní tyč.

Dvoubrankové vedení určilo závěrečný ráz zápasu. V poslední destiminutovce došlo ke konečné korekci výsledku, když po individuální chybě Plzeňští dotáhli akci do otevřené obrany a uzavřeli výsledný stav na 3:0.

Baník v následujících dnech čeká přípravný anglický týden, ve středu hrajeme od 18:00 v Praze - Satalicích proti Chlumci nad Cidlinou, v sobotu pak doma ve Velebudicích od 11:00 hodin proti Velvarům.

FC Viktoria Plzeň B - FK Baník Most-Souš 3:0 (1:0)

Sestava Mostu: Patka - Radba, Petržílka, Cibulka - Pátek, Novický, Weis, Rjaska - Skurovec, Růžička, Hopi (Patka - Radba, Petržílka, Bína - Pátek, Novický, Jacobovici, Hadinec - Kubeš, Novotný, Marhoul)

Adam Petržílka při svém návratu na fotbalovou Alma Mater.

Michal Patka ani s několika klíčovými zákroky prohře zabránit nedokázal.

Lukáš Marhoul si svůj první zásah v mosteckém dresu nechává zatím na středu do Prahy do zápasu s Chlumcem nad Cidlinou.