18. 9. 2023

A-mužstvo vyhrálo v Liberci 3:2

A-tým
18. 9. 2023

Vydařený zápas absolvovalo A-mužstvo na hřišti Slovanu Liberec B, ačkoliv v zápase prohrávalo, dokázaloi venku otočit a přivézt z Liberce všechny body.

Série zápasů s B-mužstvy ligových týmů nám letos na podzim vychází mnohem lépe než vloni. Čtvrtý zápas s rezervou v pořadí nám přinesl třetí výhru, tentokrát i na venkovním hřišti. Baník se tak drží na čtvrtém místě tabulky a prožívá velmi dobrou formou konečně podpořenou i gólově nebo alespoň tvorbou gólových příležitostí. Zápas v Liberci byl gólově nejbohatší ze všech zápasů tohoto kola a branek mohlo padnout i více.

Vstup do zápasu se příliš nepovedl, úvodní desetiminutovka patřila Liberci a po několika situacích v našem vápně padla i úvodní branka, kdy po vydařené kombinaci a prohození naší obrany šel sám na Lichtenberga Tomáš Polyák, bez problému zakončil a Liberec vedl 1:0. Díky štěstí jsme dokázali brzy srovnat krok, Adin Jacobovici využil nepřesné rozehrávky Liberce, zachytil přihrávku od brankáře, dokázal si rychle srvonat míč a v tísni udržet nervy a střelou k tyči srovnat na 1:1. Vstřelená branka Mostu výrazně pomohla, začal lépe napadat a pomalu ale jistě ovládl střed hřiště. Získávali jsme i množství standardních situací, zejména rohů, které působily nebezpečným dojmem a vytvářely problémy liberecké obraně společně s brankářem. Ve 25. minutě se právě po rohu prosadil Petržílka a poslal Baník do vedení 2:1.

V průběhu zápasu působil Most důraznějším dojmem a v soubojích ve středu hřiště těžil více ze soubojů. Ve druhém poločase, se obraz hry příliš nezměnil, pomohla další branka hned v 51. minutě, kdy z důrazu Dominika Bíny ve vápně soupeře vytěžil Matěj Kubeš třetí gól, který udal ráz zbytku zápasu. Oba týmy útočily více uvolněněji a vytvořily si množství gólových příležitostí. Nejprve po akci Novotného měl jasnou šanci v 66. minutě Štefko, brankář Hasalík jeho pokus vychytal.
V 74. minutě se Liberec dostal do největší šance ke dramatizaci utkání, Olaf Kok v ideální příležitosti před Lichtenbergem však přestřelil branku. Bylo to varování před zbytečným snížením a nervózním závěrem. Most však odpověděl další dobrou příležitostí, ve které se ocitl Radba, jeho střela však skončila v rohu.

V samém závěru utkání po prostřídání hráčů na obou stranách se Liberci přeci jen podařilo snížit, když se prosadil útočník Olaf Kok. Most musel přežít následné dva útoky, které oba přinesly centr do našeho vápna. Při prvním zaúřadoval brankář Lichtenberg, druhý centr skončil v zámezí. Ačkoliv jsme se poslední minuty strachovali, v průběhu druhé půle jsme měl utkání pod kontrolou a zaslouženě vydolovali v Liberci všechny tři body.

FC Slovan Liberec B - FK Baník Most-Souš 2:3 (1:2)
Branky: 6. Polyák, 89. Kok - 11. Jacobovici, 25. Petržílka, 51. Kubeš
Sestava Mostu: Lichtenberg - Pátek, Novák, Gluski, Bína - Petržílka - Kubeš (75. Rjaska), Radba, Jacobovici, Štefko (89. Novický) - Novotný (85. Krukowski)

Sestava Liberce: Hasalík - Winkler, Horňáček, Govaers, Yuzvak (85. Wysrzinski), Kočká (59. Lupoměský), Polyák, Lexa (77. Valenta), Penner (85. Šolc), Kok, Málek (59. Hadaščok)