4. 1. 2024

A-mužstvo zahájilo zimní přípravu 2024

4. 1. 2024

A-mužstvo zahájilo zimní přípravu 2024

Kondičními testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze dnes A-mužstvo vstoupilo do zimní přípravu na jarní část sezóny v ČFL.

Ve skupinách po pěti se hráči od časného rána scházeli na katedře biomechaniky v laboratoři sportovní motoriky, kde podstoupili kaliperační test určující jejich tělesné složení a odhalující případná nepotřebná kila navíc. Následně pokračovali na zátěžový test na běhátku, který měřil hodnoty spotřeby kyslíku, tak zvané VO2 max, které určují aerobní kapacitu a anaerobní odolnost. V tréninkovém procesu pak trenéři mohou lépe individuálně plánovat zátěz, ale zejména poměřovat tréninkové hodnoty s maximy naměřenými laboratorně.

Panovala vcelku dobrá nálada, ačkoliv běhátkový test s dýcháním do masky jistě nepatří mezi nijak zábavné aktivity. Pod dohledem trenéra hráči odhodlaně šli na hranici svých fyzických možností.

Brankáři, jak už to tak bývá, měli od běhátkového testu úlevu a sešli se rovnou na tréninkovém hřišti na Souši, kde pod vedením trenéra Jaroslava Belaně absolvovali vlastní test přesnosti a délky výkopů a dalších ryze brankářských aktivit.

Hráčský kádr prochází i některými nemocemi, které skutečně lemovaly letošní vánoce. Někteří tak budou muset test absolvovat v náhradním termínu v průběhu ledna.

Cílem zátěžového testu je stanovení aerobního a anaerobního prahu a určení zón efektivních tréninkových intenzit. Analýza tělesného složení dále zhodnotí vytrvalostní schopnosti a navrhne i doporučenou strukturu tréninku pro následující období.

Klub se snaží investovat i do tréninkového procesu hráčů, od letošní zimní přípravy přecházíme rovněž na GPS tréninkový systém od nizozemské firmy Catapult. Trenérský tým tak nepřímo získá i konzultační možnost porovnávání našich hodnot i s jinými kluby, neboť systém Catapult je v Česku a skoro i v Evropě jedním z nejrozšířenějších.

Klasická zimní příprava bude zahájena v pondělí 8. ledna večerním tréninkem na Souši a ve Velebudicích. Novinky v hráčském kádru budou komunikovány v rámci pondělního fotbalového startu roku 2024.

První zápas A-mužstvo odehraje v sobotu 13. ledna od 11 hodin proti SK Štětí ve Velebudicích.