A-tým
13. 10. 2024

AM: Rekordní výhra 5:0 a důležité tři body

A-tým

A-mužstvo Baníku v desátém kole 3. Ligy před domácím publikem převálcovalo pětigólovým přídělem Jiskru Ústí nad Orlicí. Lepší domácí premiéru na lavičce našeho klubu si trenér Pavel Horváth ani přát nemohl.

Baník hned od začátku utkání byl aktivnějším týmem a udávali tempo hry. Hned v 10. minutě po standardní situaci prověřil pozornost brankáře Ústí Jakuba Tlustého kapitán Jindra Novotný. Prvního gólu se fanoušci dočkali v 15. minutě, po vyhraném hlavičkovém souboji se míč odrazil k Michalovi Rjaskovi, který se nemýlil a vstřelil první důležitou branku utkání. Do dvoubrankového vedení se Baník dostal v 18. minutě, kdy brankář Holý dobře našel MIchala Rjasku, ten posunul na Filipa Šimečka, který po zemi odcentroval a k míči se dostal Jindra Novotný, který se nemýlil a zvýšil vedení na 2:0. Baník v dalším průběhu nic nepodcenil, a proto jsme do kabin odcházeli za nadějného vedení 2:0.

V důraznosti a rychlém tempu pokračovali svěřenci trenéra Pavla Horvátha i v druhém poločase, a to se vyplatilo, když v 50. minutě na druhý pokus z dorážky zvýšil skóre na 3:0 Ondřej Novický. Další branka přišla o šest minut později, Filip Šimeček nacentroval ze standardky z pravé strany do vápna a Adam Petržílka zvýšil na 4:0. Čtvrtá branka srazila Jiskru do kolen, k oživení její hry nepomohlo ani střídání. Naopak diváci mohli vidět sólo přes celé hřiště domácího obránce Rodneyho Foungaly, kterému chyběl kousek, aby navýšil skóre. To se podařilo v 85. minutě, kdy se několik hráčů Mostu hnalo do přečíslení rozhozené hostující defenzivy, na jehož konci brankář Tlustý vyrazil střelu Vladimíra Pátka z pravé strany a Jindřich Novotný završil na 5:0, to byla také jeho devátá branka v desátém utkání 3. Ligy.

„Nebudu skrývat nadšení, výsledek je skvělý, kluci splnili to, co jsme si říkali po těsné prohře v Teplicích. Dneska tam byly věci, které bychom si představovali, aby se v té naší hře objevovaly. Dali jsme pět gólů, což si myslím, že pro fanoušky musí být supr i pro hráče a já jsem spokojenej“, řekl ke svému premiérovému vystoupení na domácí lavičce Pavel Horváth.

„Od začátku jsme jezdili, jsem rád, že se nám po dlouhé době povedlo dostat do vedení, protože pak se člověku hned hraje o trochu líp. Přidali jsme druhý gól do poločasu. Ve druhém poločase jsme nic nepodcenili a výhra 5:0, to už je jen krásnej výsledek za ten odmakanej výkon. Měli jsme krizi, a ta je doufám, už je za námi a tímto vítězstvím navážeme v Boleslavi třemi body na vítěznou šňůru“, doplnil trenéra, kapitán Baníku Jindra Novotný.

Zároveň přiznává, že s novým trenérem přišel i nový styl hry. „Tréninky jsou náročnější, ale nestěžujeme si, víme, že je to potřeba, snažíme se plnit to, co nám trenér naordinuje. Má nějaké vidění hry a my se ho snažíme plnit. Dneska nám to vyšlo a chceme, aby to bylo takhle i dál. Určitě se díky trenérovi můžeme posunout“, uzavřel Novotný.