16. 7. 2024

AM: Remízovy start s Jiskrou Domažlice

A-tým
16. 7. 2024

A-mužstvo v sobotu na úvod přípravy remizovalo s Jiskrou Domažlice 1:1, první gól za Most vstřelil Petr Fischer.

Baník v sobotu v Blšanech vstoupil do letního přípravného období, když remizoval s ambiciózním účastníkem druhé skupiny ČFL; nyní nově již pouze 3. Ligy; Jiskrou Domažlice. Na úvodní branku Petr Fischera soupeř dokázal v závěru zareagovat vyrovnávací brankou Petra Došlého a utkání tak skončilo spravedlivou remízou 1:1.

FK Baník Most-Souš - Jiskra Domažlice 1:1 (0:0)
Branky: 72. Fischer - 87. Došlý

Sestava Mostu: Patka (45. Kolodziej) - Damašek, Foungala (30. Žorna), Petržílka (45. Novák), Pátek - Petr (45. Balázs), Radba (60. Paldrych), Novický (30. Sedlák) - Procházka (60. Fischer), Novotný (45. Marhoul), Rjaska (45. Hadinec)

V prvním zápase letní přípravě šlo spíše o opatrnou a spíše taktickou bitvu dvou týmů. Trenér Stanislav Hofmann mohl nasadit takřka celý hráčský kádr vyjma Cibulky a Štefka. V dobrém světle se představila posil včetně hráčů vstupujících z dorostenecké kategorie do dospělých.

V opatrném zápase měl první šanci hned v 5. minutě Jindra Novotný, ale po efektní otočce pálil nad branku. Po čtvrthodině střílel prudce Ondra Novický, ale oovedená střela skončila bohužel těsně vedle domažlické branky. Domažlice zahrozili dvakrát akcí v našem pokutovém území, brankáře Patku se ale překonat nepovedlo. Poločas skončil náznakem šance Michala Rjasky, ale nepřesným zakončením.

V poločasové přestávce se oboustranně prostřídaly sestavy a druhá půlka začala trochu více ofenzivně. Nejprve se Domažlicím povedl rohový kop, kdy vytvořili malý závar. Baník mohl jít vzápětí v brejku do přečíslení, ale akci nedotáhl. K nebezpečné hlavičce se v 56. minutě dostal Lukáš Marhoul, ale míč skončil opět vedle branky. Po hodině hry si zachytal i nováček v mostecké brance Tomáš Kolodziej, rukavice mu prověřil domažlický útočník Petr Došlý nebo střelou z dálky domažlický Jakub Teršl.

Defenzivní činnost Baníku fungovala dobře, pochvalme především novice na stoperském postu Rodneyho Foungalu, který se velmi dobře popasoval s útočníkem Domažlic Františkem Dvořákem.

V 72. minutě jsme šli do vedení, když Petr Fischer byl ve správný čas na správném místě a využil nedorozumění domažlické obrany s brankářem a z malé domů soupeře vytěžil úvodní branku pro Baník.

V závěru zápasu však Domažlice přeci jen dokázaly vyrovnat, Petr Došlý dokázal zužitkovat míč za obranu a prudkou střelou stanovil konečný výsledek úvodního zápasu letní přípravy 1:1.

Stanislav Hofmann předvádí techniku přihrávky, když podává míč do hry.

Ondřej Damašek v leteckém zákroku blokuje střelu soupeře.