19. 6. 2024

AM: Sportovní manažer Petr Glaser ke změnám v kádru a novému trenérovi A-mužstva

19. 6. 2024

Petr Glaser v rozhovoru pro klubový web naznačuje možné změny v kádru v rámci přípravy nové sezóny a samozřejmě sděluje důvody k výběru nového trenéra A-mužstva.

Petře, přejdeme asi rovnou k otázkám těchto dnů. Můžeš se vyjádřit k trenérské výměně u A-mužstva?
Trenérovi Sazimovi bych chtěl ještě jednou poděkovat, za vše co se mu tady v Mostě podařilo. V posledních měsících jsme se ale začali názorově rozcházet. Rozebírat to moc nechci, spíše vzhlížím k nové sezóně.

Přeci jen je možné alespoň naznačit, zda se neshody týkaly složení hráčského kádru nebo způsobu hry?
Trenér Sazima tady dosáhl skutečně na velký úspěch, zopakovat 5. místo nebude jen tak. Přesto jsme se ale chtěli vydat trochu jinou cestou a klub dále rozvíjet trošku jinak.

Novým trenérem A-mužstva byl jmenován Stanislav Hofmann, jak tento výběr probíhal, byli i jiní kandidáti?
Ano, měli jsme i jiné kandidáty, zájem o trénování v Mostě určitě byl, ale roli hrály už sjednané závazky v jiných klubech. Nakonec jsme se s volbou nechtěli nějak unáhlit. Už jsem někde říkal, že za poslední 4 sezóny jsme v klubu měli 4 různé trenéry u A-mužstva. Klub si vydobyl nějaké pozice a nyní chceme trochu změnit styl a jít pozvolnou, snad více systematickou cestou.

Jak bude složen realizační tým A-mužstva?
Je pravda, že jako klub jsme přišli také o služby šéftrenéra brankářů Jaroslava Belaně, přijal nabídku Viktorie Plzeň, která mu dává šanci působit i u reprezentace ČR U16. Upřímně to Jardovi moc přeju, pro klub odvedl fantastickou práci. Pro nás je to teď komplikace. I proto jsme zvolili Standu Hofmanna na pozici hlavního trenéra, měl by teď pomoci situaci nějak stabilizovat, zná pozadí klubu, vnímá i současné postavení klubu a jeho reálné možnosti.

Pojďme k hráčskému kádru, lze vycítit, že dojde k některým změnám.
Po dvou sezónách v ČFL bychom rádi přešli na dlouhodobější charakter angažování hráčů do Mostu. Minulé sezóny se pracovalo spíše s hostováním hráčů, v poslední sezóně tady působilo i hodně cizinců. Rádi bychom teď stavěli něco dlouhodobějšího a aby kádr měl potenciál růstu.

Je možné naznačit, kteří hráči tady v další sezóně nebudou?
Hostování z Mladé Boleslavi skončilo brankáři Kryštofovi Lichtenbergovi, myslím že měl v Mostě skvělou sezónu. Hostování končí i Matěji Kubešovi. Pokračovat nebudou ani oba zahraniční stopeři Elad Liad a Milosz Gluski, dříve během jara byl ukončen Deniss Stradins, angažmá si hledá Dominik Bína.

V pondělí byla zveřejněna první posila, záložník Martin Petr z Robstavu. Kteří další hráči míří do Mostu?
V současnosti probíhají jednání s několika dalšími hráči, které bychom rádi stihli dotáhnout do startu letní přípravy. Mohu potvrdit angažování brankáře Tomáše Kolodzieje ze Slavie Praha, přijde i další brankář Lukáš Fialka z FK Teplice. Dokončujeme ještě přestupy jednoho obránce a záložníka, kde jsme před podpisy smluv. Zároveň bojujeme ještě o dva zkušené hráče. Doufám, že brzy budeme moct zveřejnit definitivu, do té doby prozrazovat nechci.

Vypadá to tedy, že kádr se výrazně promění?
Ani bych tolik neřekl. Většina hráčů základní sestavy zůstává. Kromě výše jmenovaných nemám zprávy, že by chtěl někdo někam odejít. Vím, že angažmá ve vyšší soutěži si hledá Adin Jacobovici, nechávám to na něm, byli bychom však rádi aby zůstal. Navíc vše nasvědčuje, že s námi zůstane i střelec Jindra Novotný.

Doplní kádr pro letní přípravu i někdo z mosteckých dorostenců?
Ano, šanci dostanou dorostenci Vilda Sedlák a Denis Paldrych. Hostování v Teplicích končí i ex-dorostencům Kennethovi Balázsovi a Radku Žornovi, oba se rádi vracejí do Mostu.

Jaké budou cíle pro příští sezónu?
Otázka cílů je v klubu velké téma. Po podzimu jsme byli třetí a logicky jsme koukali na možnosti hrát ještě výše. Tým chtěl něco dokázat, ačkoliv papírové předpoklady na to nebyly. Do budoucna se klub postupu nebrání, ale je potřeba si to ještě odpracovat. A to jak na hřišti, tak v managementu.

V příští sezóně se tedy chceme zaměřit na co konkrétně?
Rádi bychom zopakovali letošní umístění a stabilizovali tak výkonnost. Chceme vhodně doplňovat hráčský kádr, ale to v průběhu celé sezóny, příchody velkých počtů hráčů najednou většinou moc nevychází. Stavět chceme na mladém talentovaném týmu s několika zkušenými hráči, aby kádr měl potenciál a ten začal naplňovat.

Jak jsi se zatím ztotožnil s rolí sportovního manažera, přeci jen ještě v zimní přípravě jsi působil jako hráč.
Teď jsem do toho vpadl až příliš. Práce je hodně a situace se rychle mění. S vedením klubu si začínáme stanovovat postupné cíle a věřím, že na své pozici sportovnímu úseku pomůžu.

Kdo bude trénovat B-mužstvo?
Pozici trenéra B-mužstva musíme nyní nově obsadit. Kandidáty již máme, ale ještě se to bude vyvíjet.

naši partneři

partneři