Ženy

Ženy
18. 10. 2024

Dorostenky na Spartu, Ženy do Bakova nad Jizerou

Mostecké dorostenek odehrají v neděli zápas pravdy, proti sparťanskému béčku se pokusí udržet na čele tabulky. Ženy A cestují v sobotu do Bakova nad Jizerou.

Dorostenky FK Baníku Most-Souš ve druhé lize dorostenek čeká v neděli jedno z klíčových utkání podzimu. Jedou na pražskou Spartu „B“, kdy tento zápas napoví, o umístění na prvních třech příčkách podzimní části soutěže. Dosud hráčky Baníku neprohrály 6 zápasů v řadě, mají bilanci 6 výher, 18 bodů a skóre 56:3.

Nedělní utkání na stadionu Sparty nebude jednoduché, ačkoliv v tabulce jsou Sparťanky na pátém místě. V posledním ligovém utkání Pražanky rozstřílely Prague Raports FC 29:0. „Čeká nás vele důležité utkání na Spartě a pak hned bude následovat derby s Teplicemi, kde se bude hrát o všechno, my jsme si vytyčili cíl být po podzimní části do třetího místa a utkání na Spartě nám v tomhle napoví, jestli se umístíme do toho třetího místa nebo ne. Takhle to holky mají, zatím jsou bez porážky, mají plný počet bodů, skóre 56:3, což je super, ale teprve teď se bude lámat chleba. Sparta a následně derby s Teplicemi, které je vždy vypjaté," nastínil program týmu trenér dorostenek David Novák.

Holky to mají v hlavách srovnané a vědí, že se hraje o šest důležitých bodů a chtějí se o ně poprat. "Spartu a její A-dorost jsme měli nedávno v poháru, vyzkoušeli jsme si zápas zřejmě proti nejlepší možné sestavě, co v dorosteneckých kategorií je v České republice. Zvítězit se nepovedlo, nyní jedeme na B tým Sparty, se kterým si myslím, že se můžeme lépe měřit a pokusíme se tam vyhrát“, uzavřel David Novák.

AC Sparta Praha WU18 - Baník Most-Souš WU18
neděle 20. října, výkop v 10:30 hodin
9. kolo 2. ligy dorostenek

Ženy Baníku Most-Souš ke svému dalšímu utkání divizní soutěže také jedou na půdu soupeře. První příčku v tabulce budou chtít udržet v Bakově nad Jizerou a k současným čtrnácti bodům přidat další tři. Po domácí důležité výhře 3:0 nad týmem SK Pavlíkov si tým trenérky Denisy Polívkové a Ondřeje Chlada věří i na další středočeské družstvo. „Je vždy těžké potvrdit roli favorita. My jedeme opět bojovat a nenechat si vzít body, když máme tuto sezónu, tak dobře rozjetou“, řekl před utkáním trenér žen Ondřej Chlad.

SK Bakov nad Jizerou - FK Baník Most-Souš
sobota 19. října, výkop ve 14:00 hodin