19. 6. 2024

AM: Stanislav Hofmann je novým trenérem Baníku Most-Souš

19. 6. 2024

AM: Stanislav Hofmann je novým trenérem Baníku Most-Souš

Do nové sezóny 2024/25 povede A-mužstvo Baníku jako trenér Stanislav Hofmann, který tak nahradí Miloše Sazimu.

Stanislav Hofmann je dlouhodobá stálice mosteckého fotbalu, v posledních sezónách vedl úspěšně B-mužstvo, předtím dorosty v dorostenecké lize a ještě předtím A-mužstvo SIADu Most, se kterým pamatuje i ligovou éru.

Sportovní manažer Petr Glaser připouští, že na seznamu možných trenérů byla i jiná jména, ale domnívá se, že pro tento okamžik vývoje klubu je Stanislav Hofmann ideální volbou. „Baník Most-Souš má teď za sebou 4 sezóny, ve kterých u A-mužstva působili celkem 4 trenéři, prožili jsme některá dramata, ale dle mého názoru nastal čas pro uklidnění a trochu systematičtější práci.“ sdělil k výběru trenéra A-mužstva Petr Glaser.

Baník zažil úspěšnou sezónu a minulý ročník České fotbalové ligy zakončil na velmi solidním 5. místě tabulky. Na úspěšný podzim tým bohužel nedokázal na jaře navázat a potýkal se i s negativními změnami v hráčském kádru. Otázkou byly i reálné ambice klubu, který ve své druhé sezóně až nečekaně chvílemi útočil na postup do 2. ligy.

Stanislav Hofmann se na novou výzvu upřímně těší: „Chápu v jaké situaci se klub ocitl a rozumím vedení, že nechce narychlo instalovat možná nepřipraveného trenéra. O to víc mě těší možnost práce na novém doplnění kádru a vytvoření jádra sestavy, které může položit základ třeba nové klubové éře.“ Oproti minulé sezóně chce klub změnit politiku doplňování hráčského kádru, v loňském roce přišlo až šest cizinců, do budoucna je v plánu zaměření spíše na dlouhodobější působení hráčů v Mostě.

Letní příprava začne A-mužstvo v pondělí 8.7.2024, první zápas sehrajeme v sobotu 13.7. proti Domažlicím (v Blšanech).

naši partneři

partneři